تربیت سفیران انقلاب اسلامی در دستور کار دانشگاه آزاد است

تهران -ایرنا- معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تربیت اسلامی و انقلابی و تلاش برای تربیت سفیران انقلاب اسلامی (دانشجویان خارجی) در دستور کار این معاونت است.

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم معارفه علاءالدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه با حضور علی اکبر ولایتی رییس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه، محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه برگزار شد.

علاءالدین بروجردی در این مراسم گفت: برای من بسیار کار مشکلی است، در جایگاهی که مرحوم شیخ الاسلام فعالیت کرده، حضور داشته باشم.

وی افزود: مرحوم شیخ الاسلام در طول ۴ دهه گذشته همواره دارای مسوولیت های بزرگی در وزارت امور خارجه بوده و خدمات ارزنده ای به کشور ارائه داده و ادامه فعالیت ایشان و برداشتن گامهای بلند در جهت تحقق مصوبات هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای بنده بسیار حائز اهمیت است.

بروجردی با اشاره به یکی از سیاست های مورد تأکید مقام معظم رهبری، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر موضوع تجدید حیات علمی جهان اسلام تأکید دارند و باید بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی این مسیر را دنبال کنیم. همچنین تربیت اسلامی و انقلابی و تلاش در جهت تربیت سفیران انقلاب اسلامی باید در دستور کار معاونت امور بین الملل قرار گیرد.

وی افزود: تربیت سفیران انقلاب بسیار حائز اهمیت است، چرا که دانشجویان خارجی که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، نقش بسیار مهمی در چگونگی نگاه ملت ها به انقلاب اسلامی دارند.

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: حوزه امور بین الملل در دانشگاه مستلزم کارهای بسیار بزرگی است. رقبای فراوانی در این عرصه داریم و باید تمام تلاش خود را در این حوزه به کار ببریم تا از ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی استفاده شود.

دانشگاه آزاد ۱۸ هزار دانشجو غیر ایرانی دارد

در ادامه علیرضا شیخ عطار مسوول سابق تمشیت معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد گفت: افرادی که در دانشگاه  منصوب می‌شوند، دارای کارنامه ارزنده ای هستند.

وی افزود: علاءالدین بروجردی جزو اولین افرادی است که در وزارت خارجه مشغول به کار شد و دارای سوابق ارزنده‌ای همچون سفیر ایران در چین، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

شیخ عطار با بیان اینکه مهم‌ترین تهدیدها و فرصت ها منشاء خارجی دارد، اظهار داشت: موضوع روابط بین‌الملل بسیار مهم و حیاتی است و سازمان‌هایی که به این حوزه توجه دارند، می‌توانند تهدیدها را خنثی و از فرصت‌ها استفاده کنند. از این‌رو معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در دیپلماسی و حفظ کشور از تهدیدهای خارجی و داخلی دارد که این امر با تربیت دانشجویان خارجی و سفیران محقق می‌شود.

وی به افزایش جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته تعداد دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد از ۸ هزار نفر به ۱۸ هزار دانشجو افزایش یافت و امسال با توجه به اینکه دانشگاه‌ها تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، اما جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است.

در این مراسم حکم انتصاب بروجردی به عنوان معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه توسط ولایتی و طهرانچی به وی اعطا شد. در این مراسم یاد و خاطره مرحوم حسین شیخ الاسلام معاون فقید امور بین الملل دانشگاه گرامی داشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =