خسارات سیلاب در شیروان ۵۶ میلیارد ریال اعلام شد

بجنورد- ایرنا- بارش شدید باران و تگرگ، پنجشنبه گذشته به جاری شدن سیلاب در شیروان منجر شد که میزان خسارات آن به بخش‌های زراعی، باغی و راه‌های روستایی بخش قوشخانه این شهرستان ۵۶ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان روز شنبه اظهار داشت: میزان آسیب سیلاب به حوزه کشاورزی، باغی و دامی این شهرستان ۲۰ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال بوده است که به جاده های بین مزارع، حوزه دام و ۳۷۶ هکتار از اراضی زراعی و باغی قوشخانه وارد آمده است.

مهران حیاتی افزود: بر اثر سیلاب خسارات زیادی به گندمزارهای منطقه و کشتزارهای عدس دیم، یونجه دیم و آبی، گوجه، خیار، چغندر و اراضی باغی وارد شده که بیشترین آن به مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال متوجه جاده بین مزارع شده است.

شهرستان شیروان ۱۰۵ هزار هکتار عرصه زراعی و باغی دارد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شیروان نیز گفت: بر اثر جاری شدن سیلاب ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به راه ها، جاده های روستایی، محورها، آبروهای لوله ای و ابنیه فنی راهها آسیب رسیده است.

حمید جوان اظهار داشت: ۶ محور آسیب دیده به طول ۸۱ کیلومتر و هشت مورد آبرو لوله ای و ابنیه فنی بر اثر سیل خسارت دیده اند.

وی گفت: همچنین راه دسترسی بیش از ۲۰ روستای این شهرستان در بخش قوشخانه، که پریشب بر اثر بارندگی و جاری شدن سیلاب بسته شده بود، جمعه‌شب با تلاش راهداران بازگشایی شد.

شهرستان شیروان ۶۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که ۷۰ درصد آن مربوط به مناطق کوهستانی است.

از کل راه های روستایی این شهرستان ۴۸۰ کیلومتر آسفالته است.

هم اکنون سه هزار و ۲۲ خانوار مشتمل بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این بخش سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =