۱۲ وزیر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند

تهران- ایرنا- کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته با حضور وزیران اطلاعات، نفت، نیرو، بهداشت و درمان، علوم، ارتباطات، اقتصاد، دفاع، تعاون، میراث فرهنگی، جهادکشاورزی و راه و شهرسازی تشکیل جلسه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، کمیسیون‌های مجلس از ۱۱ تا ۱۵ این هفته تشکیل جلسه می‌دهند و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و رضا اردکانیان وزیر نیرو سه‌شنبه هفته جاری در کمیسیون انرژی حاضر شده و پاسخگوی سوالات سه نماینده خواهند بود.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز ۱۴ مردادماه در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات حاضر شده و درباره وضعیت اقتصادی کشور و نحوه مدیریت نقدینگی با اعضای این کمیسیون تبادل نظر خواهد کرد.

محمدشریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه‌شنبه در کمیسیون بهداشت و درمان حاضر شده و درباره وضعیت کرونا در کشور و راه‌های مدیریت و کنترل آن و حادثه کلینیک سینا گزارش می‌دهد.

امیرحاتمی وزیر دفاع ۱۲ مرداد به کمیسیون صنایع و معادن می‌رود و آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز ۱۴ مرداد در این کمیسیون حاضر شده و به سوالات ۴ نماینده پاسخ خواهد داد.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن ۱۴ مردادماه از گروه صنعتی ایران خودرو بازدید می‌کنند، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا اردکانیان وزیر نیرو میهمان کمیسیون عمران هستند و به سوالات ۵ نماینده پاسخ خواهند داد.

رییس بنیاد مستضعفان نیز گزارشی از محروم زدایی از مناطق هدف و اجرای پروژه‌های عمرانی با بیان راهکارها و چالش‌ها به اعضای کمیسیون عمران خواهد داد، مونسان قرار است ۱۴ مرداد در کمیسیون فرهنگی حاضر شده و گزارشی از اقدامات وزارت متبوعش ارائه کند.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز ۱۴ مرداد به کمیسیون کشاورزی رفته و پاسخگوی سوالات ۹ نماینده خواهد بود،  همچنین بررسی مشکلات صادرات تخم مرغ با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی از دیگر دستور کارهای این کمیسیون است.

موضوع برگزاری کنکور سراسری و پیامدهای آن با توجه به شیوع ویروس کرونا با حضور وزیران بهداشت و علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ مردادماه در کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد.

در کمیسیون امنیت ملی هم ابعاد مختلف حادثه تعرض جنگنده‌های آمریکا به هواپیمای مسافربری ماهان در حریم هوایی کشور سوریه فردا _یکشنبه -  انجام می‌شود. استماع گزارش کارگروه امنیت درباره نتایج بررسی حوادث اخیر کشور، استماع گزارش کارگروه حقوق بشر و ارائه دورنمایی از وضعیت جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با حقوق بشر در مجامع بین المللی و بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی خواهد شد.

همچنین استماع گزارش رییس سازمان غذا و دارو و گزارش مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت درباره واردات و تأمین کالاهای اساسی و آخرین وضعیت عملیات مین‌روبی در کشور از دیگر مواردی است که در دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار دارد.

وزیر اطلاعات فردا در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها حاضر شده و گزارشی از اقدامات خود ارائه خواهد کرد.

حضور رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بررسی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش ۱۲ مردادماه در کمیسیون اجتماعی انجام می‌شود.

همچنین بررسی طرح ساماندهی سهام عدالت و طرح جهش تولید دانش بنیان از دیگر مواردی است که در کمیسیون اجتماعی مطرح می شود، قرار است رییس سازمان بهزیستی، رییس سازمان امور اجتماعی کشور، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاون اجتماعی ناجا نیز ۱۴ مردادماه در کمیسیون اجتماعی حاضر می‌شود.

رییس و اعضای هیأت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با موضوع آخرین وضعیت فعالیت‌های اقتصادی کشور ۱۲ مرداد در کمیسیون اقتصادی حاضر شده و مصوبات و برنامه‌های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را بررسی خواهند کرد.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  نیز ۱۳ مردادماه در کمیسیون اقتصادی حاضر شده، همچنین لایحه ساماندهی سهام عدالت نیز روز سه شنبه در این کمیسیون انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =