هدف‌گذاری ایجاد خانه هلال در ۳۷ هزار روستا

بجنورد- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: ۳۷ هزار روستای کشور دهیاری دارند و این ظرفیت وجود دارد که خانه هلال در آنها راه‌اندازی شود که البته این اقدام در چشم‌انداز چند ساله میسر می‌شود.

محمدحسن قوسیان مقدم روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: خانه هلال، در حکم شعبه کوچکی از هلال احمر است که می تواند خدمات‌رسانی و امدادرسانی به مردم را شتاب دهد.  

وی با اشاره به افتتاح خانه هلال در جوار ساختمان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: رویکرد ما این است که ایجاد و راه اندازی خانه های هلال، از روستاهای دور آغاز شود، نه اینکه در بیخ گوش ما و در شهر، خانه هلال ایجاد شود.  

قوسیان مقدم افزود: البته اگر هدف از راه اندازی خانه هلال در مرکز شهر، فرهنگ سازی، شناساندن و ویترینی برای فعالیت های این خانه باشد، مشکلی نیست اما رویکرد ما در راه اندازی این خانه ها، زدن تابلو و ایجاد خانه خالی نیست زیرا ما با این تشکیلات به دنبال آن هستیم تا نیروی آموزش دیده و فعالی در اختیار داشته باشیم که در زمان کوتاه در امدادرسانی حاضر شوند.  

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر، تلاش دارد تا در چند سال، در تمام ۳۷ هزار روستای دارای ظرفیت، خانه هلال ایجاد شود.  

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی غیردولتی، پایبند به اصول هفتگانه جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: نقض هر یک از اصول هفتگانه تعریف شده از سوی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، می تواند به اخراج کشور از مجموعه منجر شود.

قوسیان مقدم تصریح کرد: بر این اساس رویکرد این جمعیت، انجام فعالیت بشردوستانه است و بدون توجه به رنگ و نژاد نسبت به امدادرسانی اقدام می کند و در کمک رسانی ها، هیچ چشمداشتی نداشته و ندارد.  

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: ما معین دولت هستیم، جمعیت هلال احمر، خود مردم است،  این جمعیت در سطح کشور تنها چهار هزار نیروی رسمی و پیمانی دارد و مابقی به صورت داوطلبانه همکاری دارند، بر این اساس صاحبان اصلی، داوطلبان و امدادگران هستند و ما تنها، زمینه را برای فعالیت آنان آماده می کنیم.  

در این آیین، با قدردانی از خدمات محسن نجات، ابوالفضل محبان به عنوان مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی معرفی شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =