سرپرست فرمانداری آستارا: موسسات خیریه کرامت نیازمندان را حفظ کنند

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری این شهرستان در کمک به نیازمندان پیشگام هستند اما باید در ارائه خدمت به جامعه هدف، کرامت و حرمت آنها را حفظ کنند.

رضا جمشیدی روز شنبه در فرمانداری آستارا اظهار کرد: فیلمی از توزیع مرغ منجمد از سوی یک مرکز نیکوکاری به نیازمندان در فضای شلوغ، در شبکه های اجتماعی پخش شد و در این خصوص به مدیر آن مرکز در رابطه با شیوه نادرست پخش مرغ نذری تذکر داده شد.

وی بیان کرد: نیت خیرخواهانه فعالان این مرکز نیکوکاری بر کسی پوشیده نیست، اما نذورات خیران باید با حفظ شان و منزلت نیازمندان توزیع و به در خانه های آنها حمل شود.

مدیر مرکز نیکوکاری آستارا هم گفت: ۱۵۰ مرغ منجمد با مشارکت خیران در آستانه عید قربان تهیه شده بود و به دلیل حضور افراد نیازمند در مقابل مرکز و برای پیشگیری از تجمع و کرونا، با سرعت و عجله به نیازمندان حاضر توزیع شد.

صفر مکتبی اصل اظهار کرد: متاسفانه برخی فعالان شبکه های اجتماعی، از صحنه توزیع مرغ فیلم گرفته و در فضای مجازی منتشر کرده بودند و این امر موجب ناراحتی برخی شهروندان شده است.

وی بیان کرد: مرکز نیکوکاری آستارا با ۱۵ سال سابقه برای حمایت از نیازمندان، ایتام و کودکان بدسرپرست فعالیت و نذورات خیران را در مناسبت های مختلف به افراد مستحق توزیع می کند.

بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و یکی از راهکارهای پیشگیری از شیوع آن، جلوگیری از تشکیل اجتماعات و حضور جمعی در فضاهای مسقف است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶ مرکز نیکوکاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر از جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =