دیوان عالی آمریکا به ادامه ساخت دیوار مرزی مجوز داد

تهران-ایرنا- دیوان عالی آمریکا اعلام کرد به‌رغم چالش‌های حقوقی کسترده در دادگاه‌هایی سفلی، احداث دیوار مرزی در مرز مکزیک باوجود مخالفت‌ها می‌تواند ادامه پیدا کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز نوشت: این دیوان با صدور این مجوز، خواسته اتحادیه آزادی های مدنی در آمریکا و گروه های محیط زیستی را درباره توقف فوری ساخت این دیوار رد کرد.

مخالفان ساخت این دیوار می گویند ترامپ این عملیات ساخت را بدون وقفه و با سرعت به پیش می برد و صدها کیلومتر از آن را به رغم زیرسوال بودن قانونی بودن منابع مالی این تصمیم پیش برده است.

مخالفت با درخواست توقف ساخت این دیوار با ۵ رای موافق و ۴ رای مخالف ا انجام شد و هر ۴ قاضی مخالف دموکرات بودند.

به تازگی دادگاه استیناف فدرال در کالیفرنیا اقدام ترامپ در درخواست از کنگره برای اختصاص بودجه فدرال برای ساخت این دیوار را غیرقانونی  و زیر پا گذاشتن اختیارات قانون اساسی دانست.

برخی دیگر از دادگاه ها در آمریکا نیز به نتایج مشابهی دست یافتند.

 وکیل اتحادیه آزادی های مدنی در آمریکا در این زمینه گفت: هر دادگاهی که پایین تر از دیوان عالی در آمریکا است، دربررسی ساخت این دیوار آن را غیرقانونی ارزیابی کرده و دستور موافقت دیوان عالی تصمیم گیرنده نهایی دراین پرونده نیست. ما بزودی با مراجعه به دیوان عالی توقف ساخت دیوار مرزی بیگانه ستیز در آمریکا را یکبار برای همیشه درخواست خواهیم کرد.

وی گفت: اگر ما در این پرونده پیروز شویم باید بخش هایی از دیوار که بنا شده ویران کنند.

ترامپ مدعیست هر چند کنگره تمام پولی را که او برای ساخت دیوار نیاز داشت، در اختیارش نگذاشته اما هرگز آشکارا او را از استفاده از اختیارات قانونی اش که در جایی دیگر ی از قانون تعریف شده است باز نداشته است.

ساخت دیوار مرزی موضوعی بود که ترامپ از ابتدای کمپین انتخاباتی اش در سال ۲۰۱۶ میلادی آن را مطرح کرده بود که با موانعی در تخصیص بودجه مواجه شد.

در سال نخست ریاست جمهوری، ترامپ نزدیک به ۶ میلیارد دلار بودجه برای ساخت این دیوار درخواست کرده بود.

هفته پیش توفان هانا، رویای چهارساله ترامپ را به کابوس دیگری برای او تبدیل کرد و آن را بر سر او آوار ساخت.

دیوار مرزی ترامپ مشکلات زیادی داشته است از جمله بخشی از دیوار مرزی در کالیفرنیا با یک توفان قوی سقوط کرد. همچنین قاچاقچیان با ابزارهایی که از فروشگاه سخت افزار خریداری کرده بودند، ‌توانسته اند در عرض چند دقیقه دیوار مرزی ترامپ را اره کنند. گفته می شود قاچاقچیان در یک ماه، ۱۸ بار از طریق اره کردن آن در سن‌دیگو، وارد آمریکا شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =