سلامت مردم محور فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی است

تبریز-ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: حفظ سلامت آحاد مردم، محور و هدف اصلی فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ایام کرونایی است.

حجت الاسلام رسول برگی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سال تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تعطیلی بسیاری از مناسبت های انقلابی و مذهبی با شیوع ویروس کرونا، افزود: در این زمینه باید حفظ سلامت مردم مدنظر باشد و هر گونه حرکت بر خلاف این رویه خلاف عرف و شرع است.

وی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خود را در هر شرایطی موظف و مکلف به تبعیت از فرامین و توصیه های مقام رهبری و در کنار آن دستورات بهداشتی و پروتکل های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می داند.

حجت الاسلام برگی با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مردم محور بوده و به عنوان نهادی غیردولتی، عمومی و برخاسته از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی همواره در کنار مردم بوده است، اضافه کرد: طی ۴۰ سال گذشته این شورا در تمام شرایط سخت و دشوار، تلخی ها و شیرینی های انقلاب همپای مردم حاضر بوده و تلاش کرده است به آنچه که منویات امام راحل و مقام رهبری است، جامه عمل بپوشاند.

وی از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان مجموعه ای فرهنگی و تبلیغی برای نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: در حال حاضر افزون بر ۲۰ دستگاه مختلف فرهنگی در سطح کشور فعالیت دارد، اما شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قدیمی ترین نهادها در این عرصه است که کارنامه ای درخشان و قابل قبول طی ۴۰ سال از خود ارایه کرده است.

برگی یاداور شد: طبق اساسنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مصوب سال ۱۳۸۸ هیات وزیران، این مجموعه عهده دار برگزاری ۱۲ مناسبت در کشور است و در کنار آن در برگزاری مراسم های مربوط به رویدادهای غیرمترقبه نیز مسئولیت دارد که نمونه های شاخص آن حماسه ۸ دی در تبریز و ۹ دی در سراسر کشور برای مقابله با فتنه گران و در سال های اخیر برگزاری تجمع های مردمی در مقابله با حوادث آبان پارسال، می باشد.

وی، ایجاد بستر مناسب جهت تعظیم شعائر و ایام‌الله، تعمیق باورها، ارزشها و ترویج فرهنگ انقلابی، افزایش انگیزه مشارکت مردم در برگزاری مراسم،  زنده نگاه داشتن و نکوداشت مناسبت های انقلاب اسلامی به منظور تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی،  اشاعه فرهنگ دینی و انقلابی و تثبیت و تعمیق آن در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان از طریق برگزاری مراسم و استفاده بهینه از ظرفیت های آن، برگزاری مراسم عمومی در داخل و خارج از کشور به منظور بزرگداشت مناسبتهای جهان اسلام با همکاری مراجع ذی‌ربط مانند وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تقویت و تحکیم ارزش ها و ارکان انقلاب اسلامی و نظام  و تحقق آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و رهبری نظام را از اهداف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد.

حجت الاسلام برگی گفت: اتخاذ تدابیر و خط‌مشی‌ها و تنظیم تقویم مناسبت های سالیانه، ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت نهادها و دستگاههای مؤثر فرهنگی ـ تبلیغی، سازماندهی و مدیریت برگزاری مراسم و مناسبت های کشور در چارچوب وظایف و اهداف شورا، تشکیل ستادهای برگزاری مراسم و مناسبت‌های عمومی و رسمی کشور، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت تأمین منابع و امکانات مورد نیاز، انجام پژوهش و مطالعات راهبردی و کاربردی در موضوعات مرتبط با وظایف شورا، نظارت و ارزیابی عملکرد دستگاه ها و نهادهای همکار در اجرای مراسم و اعلان مواضع در موقعیت ها و شرایط ویژه از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شمار می رود.

وی خط قرمز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را ورود به مباحث جناحی و حزبی اعلام و اظهار کرد: اولویت این شورا تعامل دوطرفه با تمام جریان ها، احزاب و جناح های سیاسی زیرچتر انقلاب اسلامی است و هر جریان، فکر و سلیقه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که برای انقلاب اسلامی تلاش می کند و هدف اصلی آن خدمت به مردم است، در راس فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار دارد.

برگی، رویکرد غیرجناحی و غیرحزبی بودن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برنامه های این مجموعه را مورد اشاره قرار داد و افرود: دعوت از سخنرانان گوناگون و چهره های مختلف از تمامی جریانات و جناح های قانونی کشور در آیین ها و مراسم های انقلابی و مذهبی از جمله این رویکردهاست که همچنان تداوم دارد و ما به این رویه اعتقاد راسخ و مبنایی داریم.

وی خدمت رسانی جهادی به مردم را جزو اقدامات اخیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بیان کرد و اظهار داشت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا، این مجموعه با بهره مندی از ظرفیت خیرین و نیکوکاران استان خدمات عدیده ای در قالب توزیع بسته های معیشتی، مواد ضدعفونی کننده و کمک های مومنانه ارایه کرده است که این خدمات همچنان با مساعدت خیرین ادامه دارد.

برگی گفت: تاکنون یکهزار و ۳۰۰ بسته معیشتی و مواد غذایی با امضای تفاهم نامه ای بین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با تعدادی از خیرین در سطح شهرهای مختلف و محلات حاشیه ای و آسیب پذیر توزیع شده است.

وی اضافه کرد: در همین رابطه با مساعدت تعدادی از خیرین استان و با هماهنگی صنف نانوایان از ۱۵۰ روز قبل توزیع نان صلواتی، هر روز در یکی از محلات محروم شهرستان تبریز آغاز شده و برای کمک به مشکلات معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و همین خدمت در سایر شهرستان ها نیز با کمک رابطان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به انجام می رسد.

حجت الاسلام برگی، راه اندازی کارگاه تولید ماسک در ۵ نقطه شهر تبریز، توزیع یکهزار و ۳۰۰ دست لباس گان در مراکز درمانی و بیمارستانی استان و ذبح ۳۸ راس دام سبک و دو راس دام سنگین و توزیع گوشت گرم بهداشتی به استعداد بیش از ۵۰۰ بسته را از دیگر اقدامات خدمات جهادی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برشمرد.

وی راه اندازی هیات های اندیشه ورزی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی را از رئوس فعالیت های این نهاد اعلام و اضافه کرد: در قالب این هیات ها شورای امنای محلات را در تبریز تشکیل داده و به صورت مویرگی به محلات مختلف ورود کرده ایم تا برنامه های خدمات رسانی را به سهولت و بدون واسطه به انجام برسانیم که این برنامه ریزی در دوران سخت کرونایی بسیار نتیجه بخش بوده است.

به گفته برگی تاکنون بالغ بر ۳۰ هیات اندیشه ورزی با اقشار مختلف از جمله دانشجویان، استادان حوزه و دانشگاه، طلاب، جوانان، روابط عمومی ادارات و سازمان های دولتی، فعالان فرهنگی، خانواده شهدا و ایثارگران، نهادهای امنیتی و انتظامی و فعالان شبکه های مجازی و اصحاب رسانه توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تشکیل شده است.

وی از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست کرد تا با حساسیت و جدیت ویژه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی را همراهی کنند.

به گزارش ایرنا، در این نشست خبری از خبرنگاران حاضر در جلسه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار و ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با اهدای لوح های سپاس، قدردانی شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =