تولید ۲ اثر موسیقی محلی دفاع مقدس در مازندران کلید خورد

ساری - ایرنا - تهیه و تولید ۲ اثر موسیقی "پهلوون ریکا" و "بازگشت پرستوها" به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مازندران کلید خورد.

موسیقی " پهلوون ریکا"  و " بازگشت پرستوها "  کاری از بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با مشارکت صدا و سیما و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که ضبط آن از امروز شنبه در استودیو فرهنگ‌خانه مازندران کلید ‌خورد.

پهلوون ریکا موسیقی به زبان محلی مازنی است که نقش پر رنگ جوانان را در عرصه دفاع مقدس به‌ویژه شهامت و پایمردی این عزیزان در دوران اسارت به قالب هنر درآورده است و  موسیقی بازگشت پرستوها نیز به موضوع ورود آزادگان عزیز و شور حال وصف ناپذیر مردم این استان در استقبال از این سبکبالان عاشق می‌پردازد.

ریکا به زبان محلی مازندران به معنای پسر است .

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران  این ۲ اثر به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در حال تولید است.
بنابر این گزارش این دو اثر هنری با صدای استاد " محمدرضا اسحاقی " و گروه موسیقی دشتستان به کارگردانی "هادی محمدی درواری" تهیه و تولید می‌شود.
طبق برنامه  این دو اثر حماسی محلی مازندرانی در روز ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهمن رونمایی می‌شود.

طبق آمار رسمی بنیاد شهید ، مازندران ۱۰ هزارو ۴۰۰شهید، ۳۲ هزار و ۹۰۳ جانباز  و ۲هزار و ۳۶۵ آزاده در هشت سال جنگ تحمیلی دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =