مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان تا پایان مرداد ادامه دارد

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور که در بستر شبکه شاد و شبکه قرآن و معارف سیما در حال برگزاری است، در فضای مجازی تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به آغاز مرحله مسابقات قرآن، عترت و نماز از چهارشنبه ۸ مرداد ماه، اظهار داشت: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتناب از حضور فیزیکی دانش آموزان در محیط‌های برگزاری مسابقات، مرحله نهایی کشوری سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه در کانال قرآن شبکه شاد آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: این برنامه به‌صورت زنده علاوه بر شبکه شاد، از طریق شبکه قرآن و معارف اسلامی نیز پخش می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: هرچند این مسابقات از اول مرداد ماه در بستر شاد آغاز شده بود، اما به‌طور رسمی از چهارشنبه با برگزاری آیین افتتاحیه به‌صورت نمادین و سخنرانی معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش آغاز شده است و داوران در سطوح و رشته‌های مختلف به داوری آثار  ارائه‌ شده می‌پردازند.

مسیب زاده تصریح کرد: فهرست دانش آموزان برگزیده و راه‌یافته به این مرحله از مسابقات در فضای شاد و همچنین پرتال معاونت پرورشی و فرهنگی انتشار یافته است و دانش آموزان می‌توانند اطلاعات موردنیاز را ازآنجا دریافت کنند.

وی از ادامه این مسابقات در فضای مجازی تا پایان مردادماه خبر داد و خاطرنشان کرد: کاربران می‌توانند برای بهره‌مندی از این مسابقات به آدرس الکترونیکی parvareshi۱@ در شبکه شاد مراجعه کنند.

حدود نیمی از دانش آموزان در این دوره مسابقات شرکت کردند. همچنین ۲ استان خراسان رضوی در حرم امام رضا (ع) و شهرستان های استان تهران در حرم حضرت عبدالعظیم میزبان این مسابقات مجازی هستند و فعالیت های رقابتی دانش آموزان را مدیریت می‌کنند.

در سی و هشتمین مسابقات قرآن نماز و عترت دانش آموزان حضور عوامل اجرایی از جمله داوران ملی و بین المللی که ۱۶۰ نفر هستند، افزایش یافته است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: دانش آموزان به دلیل اینکه امسال امکان حضور در صحن و سرای امام رضا (ع) را ندارند، از طریق فضای مجازی می توانند زیارت و سیاحت خود را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =