بیشترین ثبت‌نام دانش‌آموزان عشایر شیروان در مقطع ابتدایی است

بجنورد- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان عشایری برای سال تحصیلی جدید ۱۰۰ درصد انجام شده که بیشترین آن در مقطع ابتدایی است.

عصمت بدخشان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال از هزار و ۵۰۰ نفر ثبت نام دانش آموزان عشایری شیروان، ۹۸۰ نفر ابتدایی و مابقی در مقطع متوسطه اول و دوم هستند.

وی با اشاره به افزایش تحصیل دانش آموزان عشایر در مقطع ابتدایی گفت: تحصیل آنها از پایه اول تا ششم اجباری است و همه حضور دارند اما،  در مقطع متوسطه پسران و دختران به دلیل پراکندگی، ازدواج، کار کردن فرزند، مهاجرت برای کار به استان های دیگر و نبود امکانات و سرویس رفت و آمد ترک تحصیل می کنند.

بدخشان افزود: از مجموع کل دانش آموزان ابتدایی عشایر این شهرستان، ۷۰۰ دانش آموز سیار و ۲۸۰ نفر ثابت هستند که ۱۳ مدرسه ثابت روستایی و ۸۰ مدرسه سیار در مقطع ابتدایی دارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اینک شهرستان شیروان دارای ۶ مدرسه شبانه روزی عشایر، چهار متوسطه اول شبانه روزی، ۲ هنرستان دخترانه و پسرانه و یک مدرسه متوسطه اول عادی در روستای سیرسپرانلوی بخش مرکزی دارد.

شهرستان شیروان بیشترین شمار دانش آموزان عشایری در خراسان شمالی را دارد که سال گذشته هزار و ۳۳۳ دانش آموز عشایر در ۱۰۴ آموزشگاه ابتدایی، متوسطه اول و دوم و شبانه روزی این شهرستان تحصیل می کنند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =