دمای هوا در استان مرکزی تا سه درجه سانتیگراد خنک‌تر می‌شود

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در مناطق مختلف این استان از روز دوشنبه هفته جاری تا سه درجه سانتیگراد خنک‌تر می‌شود.

«رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شبانه روز اخیر در بیشتر مناطق استان مرکزی ناپایداری هوا به‌صورت رگبار، رعدوبرق و وزش باد خود را نشان داد و بررسی‌ها حاکی از افزایش پایداری جو در روزهای آینده است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی شده سرعت وزش باد در ساعات بعدازظهرروز شنبه تا  فردا  در برخی از نقاط استان مرکزی تا حدی افزایش یابد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: به دلیل انتقال گردوخاک از بیابان‌های نواحی مرکزی کشور، کیفیت هوا و دید افقی در مناطقی از استان از شب گذشته (جمعه) کاهش یافته است که به‌تدریج با پراکندگی ذرات معلق موجود و تغییر جهت جریانات جوی از غلظت ذرات گردوغبار کاسته می‌شود.

مرادی عنوان کرد: ساوه با بیشینه دمای ۳۵ و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۱۴ و سه دهم درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

وی گفت: بیشینه دمای هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن به ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

نخستین ایستگاه هواشناسی استان مرکزی در سال ۱۳۲۷ در مرکز شهر اراک ساخته شد و پس از آن و با گسترش فعالیت‌ها در سال ۱۳۷۴ به اداره کل هواشناسی ارتقا یافت و در سال ۱۳۸۶  نیز مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان آغاز به‌کار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =