سرمربی پیکان: قانون جذب ملی‌پوشان در لیگ والیبال زنان ایراد دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم والیبال زنان پیکان گفت: قانون فدراسیون در جذب هفت ملی‌پوش دارای اشکالاتی است. یک تیم تعداد بالایی از ملی‌پوشان را جذب می‌کند و کم تجربه‌ها باقی می‌مانند.

«میترا شعبانیان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: لیگ این فصل کیفیت بالایی نداشت زیرا ملی‌پوشان در یک تیم جمع شده بودند. با برگزاری مرحله پلی‌آف امیدوار بودیم تا جذابیت بازی‌ها بیشتر شود اما به دلیل شیوع کرونا، لیگ تعطیل شد. امسال هم مدیریت پیکان عوض شده و هدف آنان کسب مقام قهرمانی در لیگ برتر است. هر چند بیشتر بازیکنان ملی‌پوش بزرگسال به تیم سایپا رفتند.

وی افزود: فدراسیون در این مدت ۲ کار خوب کرد که قانون جذب هفت ملی‌پوش و نیز تعیین پاداش برای تیم‌های اول تا سوم لیگ برتر والیبال زنان شامل آن می‌شود. البته قانون فدراسیون در جذب هفت ملی‌پوش دارای اشکال است زیرا رده سنی مشخص نشده است و بازیکن ۱۶ ساله یا ۳۷ ساله در لیست قرار دارند و یک تیم تعداد بالایی ملی‌پوش بزرگسال جذب می‌کند و کم تجربه‌ها باقی می‌مانند.

شعبانیان عنوان کرد: در این قانون باید رده سنی مشخص می‌شد تا بازیکنان بهتر تقسیم می‌شدند. تیمی مثل پیکان که سال گذشته جوان گرایی کرده است، باید جوانانی که روی آنان سرمایه‌گذاری کرده را آزاد کند. برای آنکه کیفیت لیگ بالا برود، باید رده سنی و محدودیت در جذب ملی‌پوشان مشخص می‌شد.

وی ادامه داد: اولین بار در لیگ زنان پاداش برای تیم‌های اول تا سوم در نظر گرفتند و این قضیه در افزایش انگیزه بازیکنان خیلی تاثیر می‌گذارد. همچنین برای باشگاه‌ها نیز تاثیر خوبی در ادامه تیم داری از والیبال زنان خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =