۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‌شوند

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین مهمترین رسالت این دانشگاه را تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص با توجه به نیاز بازار دانست و گفت: بیش از ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‌شوند.

محمود حسنلو راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فنی و حرفه‌ای دانشگاهی است که در کل کشور ماموریت آن تربیت تکنسین و کارشناس فنی و حرفه‌ای در دوره‌های آموزش عالی در سطح کاردانی و کارشناسی است.

وی اظهار داشت : این دانشگاه تلاش می‌کند از طریق تربیت تکنسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی ، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان فراهم کند.

این مسوول با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۲ دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه و پسرانه به صورت مجزا در دوره‌های کاردانی و کارشناسی مراکز فنی و حرفه‌ای استان مشغول تحصیل هستند ، افزود: این دانشگاه به صورت تک جنسیتی فعالیت می‌کند .

حسنلو راد ادامه داد: در حال حاضر فنی و حرفه ای با توجه به نیاز نیروی انسانی ماهر تنها دانشگاهی است که مجوز توسعه فضای فیزیکی، جذب هیئت علمی، راه اندازی رشته‌های جدید و افزایش دانشجو را دارد.

وی تصریح کرد: نیروهای متخصص در حوزه کاردانی و کارشناسی باید با توجه به نیاز جامعه وارد بازار شوند تا از موازی کاری جلوگیری شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت : تحصیل در این دانشگاه، با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد از واحدهای ارائه شده آن به صورت کارگاهی و عملی است و فارغ التحصیلان این دانشگاه بالاترین نرخ اشتغال را در جامعه به خود اختصاص دهند.

وی با اشاره به ارتباط موثر صنعت و دانشگاه در پیشبرد اهداف نظام اسلامی خاطرنشان کرد: فنی و حرفه‌ای استان قزوین در سال‌های اخیر تحول عظیمی در حوزه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها ایجاد کرده است.

حسنلو راد افزود: در حال حاضر فرصت تبدیل پژوهش‌ها و ایده‌ها به محصول دانش بنیان با توجه به توسعه فعالیت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی در این دانشگاه فراهم شده و اغلب پژوهش‌ها نیز به صورت کاربردی انجام می‌شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قزوین به مهجور ماندن فعالیت‌های این مراکز در سطح استان قزوین اشاره کرد و افزود: امیدواریم با همکاری تنگاتنگ رسانه‌ها زمینه مناسب برای شناخت دانشگاه فنی و حرفه‌ای فراهم و بستر مناسب برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین مهیا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =