مطالبات اهالی تئاتر کرمانشاه از شهرداری

کرمانشاه- ایرنا- ایجاد یک پاتوق برای اجرای تئاتر خیابانی در بوستان لاله و یک پلاتو برای نمایش‌های تئاتر خصوصی در بوستان نوبهار کرمانشاه، اصلی‌ترین درخواست و مطالبه اهالی تئاتر استان از شهرداری کرمانشاه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه روز شنبه در نامه‌ای خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، خواستار پیگیری مطالبات اهالی تئاتر و رفع مشکل آنها شد؛ در بخشی از این نامه آمده است: «نظر به اینکه این استان همواره دارای سرمایه‌های ارزشمندی در عرصه هنرهای نمایشی بوده و از بازیگران، کارگردانان و نویسندگان صاحب نامی برخوردار می‌باشد، به دلایل مختلف در سال‌های اخیر توسعه امکانات و زیرساخت‌های این حوزه تطابقی بااستعدادها و موفقیت‌های هنرمندان این دیار نداشته است.

در همین راستا فراهم نبودن یک مکان مناسب و دایمی روباز و به اصطلاح یک پاتوق برای اجرای تئاتر خیابانی می‌تواند مورد توجه علاقه‌مندان به این هنر قرار گیرد تا ساعاتی از هفته خود را به تماشای کارهای زیبای هنرمندان کرمانشاهی اختصاص دهند.

بدون شک با ایجاد یک جایگاه مناسب و کم هزینه در پارک لاله کرمانشاه که از جمله گلایه‌های همیشگی دوستداران این بخش بوده است ، می توان ساعت‌ها مردم را به تماشای نمایش های فرزندان این دیار دعوت کرد.

همچنین به نظر می‌رسد ایجاد یک پلاتو برای اجرای نمایش‌های خصوصی در یکی از بوستان‌های شهر از جمله پارک نوبهار که مورد توجه بسیاری از جوانان بوده و دارای مرکزیت خاصی برای شهروندان است می تواند شرایطی را فراهم کند تا گروه‌های تئاتر با بردن این هنر به میان مردم ، هم لحظاتی بانشاط را برای اوقات فراغت جوانان بوجود آورند و هم بتوانند با بلیط‌فروشی و اجرای نمایش در ساعات پرمخاطب روز و خارج از مجتمع شهید آوینی ، به حیات هنری خود ادامه دهند.»