گره‌هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد
بازدید معاون رییس‌جمهوری از ورزشگاه در حال احداث ۶ هزار نفری شیراز

شیراز-ایرنا- معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفرهای تیرماه و مردادماه سال جاری خود به فارس ضمن افتتاح و کلنگ‌زنی برخی طرح‌ها، دستورهای لازم برای گره‌گشایی از این پروژه‌ها و نیز حل مسایل و مشکلات مردم این استان را صادر کرد.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته (هشتم و نهم مردادماه جاری) در راس هیاتی به منظور انجام سفر ۲ روزه و افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی به استان فارس سفر کرد.
نوبخت پیش از این چهارم تیرماه ۹۹ به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفر به فارس از کارگاه ساخت آزاد راه شیراز – اصفهان در سده اقلید بازدید کردند.
معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه هشتم مردادماه جاری در آغاز سفر دو روزه به استان فارس در بیان هدف این سفر گفت: تاکنون بیش از سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با توجه به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه‌ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.
 

۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان تخصیص داده شد
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح دستاوردهای سفرهای اخیر معاون رییس‌جمهوری به این استان گفت: با توجه به اینکه دولت تاکید دارد تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ آزادراه شیراز - اصفهان را به بهره‌برداری برساند در این سفر قرار بر این شد دولت ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تامین منابع کند.
حسن نوروزی ادامه داد: تکمیل این پروژه حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۶۰۰ میلیارد تومان آن باید از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۶۰۰ میلیارد تومان نیز توسط وزارت دفاع و نیروهای مسلح تامین شود.
وی اضافه کرد: این پروژه به صورت مشارکتی است که ۵۰ درصد منابع آن از سوی وزارت دفاع و ۵۰ درصد از سوی سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت تامین می‌شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: ۵۰ درصد سهم دولت حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است که معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر خود تعهد کردند ۵۰۰ میلیارد تومان در نیمه اول سال جاری تامین کنند و در حال حاضر این تعهد تامین و تخصیص داده شده است.
نوروزی افزود: امیدوارم وزارت دفاع و نیروهای مسلح نیز بتواند سهم خود را تامین و پرداخت کند تا این پروژه مهم قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

تامین ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بزرگراه دشت ارژن- قائمیه
وی ادامه داد: رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر هفته گذشته خود به استان فارس از پروژه بزرگراه دشت ارژن – قائمیه بازدید کرد، مراحل احداث ۲۳ کیلومتر از این پروژه که در محدوده تنگ ابوالحیات قرار دارد با توجه به صعب العبور بودن مسیر کار اجرایی بسیار سنگینی دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه در سال جاری حدود ۱۴۰ میلیارد تومان منابع نیاز است که در این سفر، سازمان برنامه و بودجه متعهد شد به شرط اینکه پیمانکار خللی در اجرای کار به وجود نیاورد و قرارگاه خاتم الانبیاء که پیمانکار این پروژه است بتواند با جدیت کار را دنبال کند؛ دولت منابع را تامین و پرداخت می‌کند که امیدوارم این پروژه نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

تامین ۵۰ میلیارد اعتبار برای تکمیل ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز
نوروزی افزود: از دیگر پروژه‌های مهمی که در سفر معاون رییس جمهوری به استان فارس از آن بازدید شد، ورزشگاه ۶ هزار نفری واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی شیراز بود که تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.
وی ادامه داد: برای اینکه این پروژه به بهره‌برداری برسد حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سفر رییس سازمان برنامه بودجه مقرر شد ۱۵ میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و جوانان، ۲۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ میلیارد تومان نیز از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب تامین شود که امیدواریم امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم.
 

نوبخت در حاشیه آیین کلنگ‌زنی ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان در شیراز پای حرف دل مردم منطقه نشست

وام بلاعوض ۳۰ میلیونی به ساخت مسکن محرومان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: از دیگر برنامه‌های سفر رییس سازمان برنامه بودجه، کلنگ زنی ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان است که ساخت این تعداد واحد برای استان قابل توجه است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این واحدهای را در روستای دودمان شیراز احداث می‌کند.
نوروزی افزود: برای هر واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود، تعهد ساخت این تعداد مسکن محرومان یکساله است که امیدواریم تا پایان عمر دولت تدبیر و امید این واحدهای مسکونی به بهره‌برداری برسد.

تامین اعتبار ۵۰ درصد خط سه مترو شیراز
وی بیان کرد: کلنگ زنی خط سه مترو شیراز از دیگر برنامه‌های محمدباقر نوبخت در سفر به استان فارس بود، این خط ۱۲ کیلومتر است و محدوده پل میرزای شیرازی تا ایستگاه راه آهن شیراز را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر احداث ۹ کیلومتر از خط سه مترو شیراز در برنامه قرار دارد که قرار شد ۵۰ درصد منابع ساخت این پروژه توسط دولت و ۵۰ درصد توسط شهرداری شیراز پرداخت شود، این پروژه معادل ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مدت زمان اجرای این پروژه چهار تا پنج سال پیش‌بینی شده است و پروژه مهم و اثرگذاری در توسعه حمل و نقل شهری شیراز محسوب می‌شود.

اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس فارس
نوروزی همچنین به بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از موزه دفاع مقدس استان فارس اشاره کرد و افزود: بخشی از این پروژه در این سفر افتتاح و برای تکمیل و طرح توسعه این پروژه مقرر شد ۱۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شود.

اعتبار ۸۶ میلیاردی برای توسعه پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی
وی ادامه داد: همچنین در جریان سفر معاون رییس جمهوری به شیراز تفاهم نامه ای بین سازمان صدا و سیما مرکز فارس و سازمان برنامه و بودجه برای توسعه زیرساخت‌های فنی و پوشش دیجیتالی شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی منعقد شد که بر مبنای این تفاهم نامه ۸۶ میلیارد تومان منابع به این پروژه تعلق می‌گیرد که ۵۰ درصد این منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۵۰ درصد از سوی سازمان صدا و سیما تامین می‌شود.

تامین جهیزیه ۱۵ میلیون تومانی برای ۲ هزار زوج جوان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: همچنین در این سفر برای تامین جهیزیه ۲ هزار زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس مقرر شد به هر نفر ۱۵ میلیون تومان و سرجمع ۳۰ میلیارد تومان منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود.

تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های دانشگاه صنعتی شیراز
نوروزی افزود: افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز از دیگر برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری به شیراز بود که این دانشگاه از محل ردیف های ملی قانون بودجه تامین منابع می‌شود.
وی ادامه داد: در هفت سال تعدادی از دانشکده‌های این دانشگاه تامین در قالب طرح تامین فضاهای آموزشی دانشگاه صنعتی شیراز تامین منابع می شوند، با افتتاح فاز اول این دانشگاه از مهرماه یا بهمن ماه سال جاری بخشی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در این مجموعه آموزش می‌بینند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مصوبات سفر رییس سازمان برنامه و بودجه را با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا اجرایی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =