اعتبار تکمیل هشت طرح گردشگری چهارمحال و بختیاری مشخص شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از هشت طرح گردشگری و صنایع‌دستی این استان در تفاهم‌نامه معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با استاندار مشخص و اعلام شد.

مهرداد جوادی روز شنبه به خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: براساس تفاهم‌‎نامه امضا شده بین محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه و اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری ۵۱۳ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های این تفاهم‌نامه زمینه اشتغال مستقیم برای یک‌هزار و ۱۹۲ نفر در بخش‌های گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری فراهم خواهد شد.

جوادی تصریح کرد: توسعه خوشه خاتم‌کاری شیخ‌شبان در شهرستان بن با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم‌ترین این طرح‌ها است.

وی اعتبار لازم برای تکمیل این طرح را ۳۱ میلیارد ریال دانست و یادآور شد: از این مبلغ یک میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت‌های دولتی و ۳۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات سرمایه ثابت تأمین و هزینه می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری از طرح توسعه خوشه خاتم‌کاری شیخ‌شبان زمینه اشتغال‌زایی مستقیم ۸۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

وی گفت: توسعه زیرساخت‌های مناطق نمونه گردشگری بازفت شهرستان کوهرنگ، سامان و چغاخور شهرستان بروجن با درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر طرح‌های مرتبط با این تفاهم‌نامه به‌شمار می‌رود.

جوادی تاکید کرد: برای تکمیل این طرح با اشتغال‌زایی مستقیم ۲۰۰ نفر ۹۵ میلیارد ریال نیاز است.

وی افزود: از این مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی تأمین و هزینه خواهد شد.

جوادی تصریح کرد: دهکده گردشگری الماس چغاخور از دیگر طرح‌های مرتبط با این تفاهم‌نامه و دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی یادآور شد: برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح با اشتغال‌زایی مستقیم ۴۰ نفر ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس این تفاهم‌نامه برای تکمیل و بهره‌برداری از مجتمع گردشگری بروجن با ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغال‌زایی مستقیم ۲۰ نفر ۳۸ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه خواهد شد.

وی گفت: به ‌منظور ساخت، توسعه و تجهیز اقامتگاه‌های بوم‌گردی چهارمحال و بختیاری با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۷۰ نفر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه می‌شود.

جوادی تاکید کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از هتل‌آپارتمان پیرغار شهرستان فارسان با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغال‌زایی مستقیم ۱۰ نفر ۱۴ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه خواهد شد.

وی افزود: به ‌منظور تکمیل و بهره‌برداری مجتمع اقامتی و پذیرایی بین‌راهی فیل‌آباد شهرستان فارسان با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۷ نفر ۱۰ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه می‌شود.

جوادی تصریح کرد: براساس این تفاهم‌نامه برای تکمیل و بهره‌برداری از هتل سه ستاره سیاسرد بروجن با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغال‌زایی مستقیم ۲۵ نفر ۱۵ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین و هزینه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۴ تیرماه سال‌جاری برای پیگیری طرح‌های اقتصادی مقاومتی به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =