۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۷
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 83892003
۰ نفر

برچسب‌ها

«پرواز خیال»تجربه‌ای از جنس شعر

اراک - ایرنا - «پرواز خیال» عنوان مجموعه شعر «محسن جعفری‌فرد» شاعر اراکی است که با تخلص «مشعل» تجارب و احساسش را با واژگان منظوم در اختیار علاقه‌مندان به شعر و ادب قرار داده است.

این کتاب ۲۵۲ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «ارشک» منتشر شده و در کتابفروشی‌ها موجود است.

قیمت هرجلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به مطالعه و شعر ۴۰ هزار تومان است.

محتوای اشعار این کتاب در ۲ سرفصل مجزا ارایه شده که در فصل نخست ۱۲۷ قطعه شعر به اشتراک گذاشته شده که مضامین آن مذهبی، جبهه و جنگ و اجتماعی است.

خدایا دوستت دارم، شوق وصال، پیام شهیدان، یاس کبود، عجوزه قدار، تلاوت قرآن، آفتاب عمر، غم فراق، چو پروانه، در میان نسترن‌ها، شیرخدا، نوری که درخشید، ساختم و سوختم، غنچه و گل، حسرت دیرینه، چون تو آیی، دردانه تقوا، در آینه دیدم، غم دیرینه، گاهی دلم می‌گیرد، مرغ سعادت، خون چکد از چنگ صیهون و امید وصل شماری از عناوین اشعاری است که در فصل نخست این کتاب آمده است و به‌دلیل روانی قلم محتوای این اشعار به‌صورت تاثیرگذار با خواننده ارتباط می‌گیرد.

فصل دوم کتاب حاوی ۴۳ قطعه شعر است که محتوای آن عامیانه و مسایل روزمره زندگی است و صراحت لهجه و نوع بیان شیرین ارایه ان نقطه قوت محسوب می‌شود.

واس ماست، بخت و بالین، گل بی‌خار، ازدواج، درس انشاء، خیال‌بافی به لهجه اراکی، وای خوار چیشی بگوم، کار ناپخته، غزل به لهجه اراکی، گذشت عهد رکود، دنیای پیاز و بی‌خیالی پیشه کن عنوان برخی از اشعار این فصل است.

«محسن جعفری‌فرد سال ۱۳۲۹ در شازند به دنیا آمد و از نوجوانی شعر می‌سرودو در کنار شاعری در حرفه نقاشی فرش فعالیت داشته است.

این شاعر عضو انجمن ادبی نور اراک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =