۱۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 937
کد خبر: 83891923
۰ نفر

برچسب‌ها

شهریه مدارس آستارا با لحاظ تعطیلی کرونا محاسبه می‌شود

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار آستارا به منظور مراعات حال اولیا و دانش‌آموزان، تناسب و لحاظ تعطیلی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا را، در محاسبه شهریه مدارس غیرانتفاعی خواستار شد.

کامبیز لقمانی مقدم روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهریه مدارس باید به میزانی تعریف شود که فشاری به خانواده ها وارد نشود و قیمت لباس فرم و سرویس مدارس باید با الزامات و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مطابقت داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز میانگین افزایش هزینه سرویس مدارس دانش آموزان را طبق مصوبه استانی، ۱۰ درصد اعلام کرد و عملیاتی شدن آن را منوط به طرح و تصویب در شورای اسلامی شهر و ستاد تنظیم بازار این شهرستان دانست.

سید سجاد موسوی گفت: تهیه لباس فرم جدید برای دانش آموزان اجباری نیست و افزایش قیمت دوخت و دوز لباس باید کم و منطقی باشد و سازمان دانش آموزی از امسال در این خصوص دخالتی ندارد.

وی ادامه داد: حدود ۲۰ خیاط برای تولید لباس فرم مدارس تعیین شده ‌است و ۶ هزار دانش آموز ورودی جدید پایه های اول، هفتم و دهم نیازمند لباس فرم هستند و در مناطق محروم با همکاری خیران، لباس ها در قالب دیوار مهربانی به دانش آموزان عرضه خواهد شد.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شده است و بسیاری از کلاس های درس در فضای مجازی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و در سال تحصیلی گذشته ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha