تاکید مقام حزب جمهوری‌خواه آمریکا برای فاصله گرفتن از ترامپ

تهران – ایرنا – جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا با عملکرد ناکارآمد دونالدترامپ و به خشم آمدن آمریکایی ها در هراس از دست رفتن کنترل مجلس سنا در انتخابات عمومی پیش روی این کشور هستند بطوریکه «میچ مک کانل» رهبر اکثریت این حزب در مجلس سنا به هم حزبی هایش، گفته است؛ برای تثبیت موقعیت در صورت لزوم از (مواضع) رئیس‌جمهوری فاصله بگیرید.

به گزارش روز شنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر گزارش داد؛ مک کانل به نامزدهای سناتور جمهوری‌خواه به صراحت  پیام داده است که از ترامپ فاصله بگیرند و  هرآنچه خود می دانند برای رفع  مشکلات کارزار انتخاباتی خود انجام دهند چرا که اکنون حزب جمهوریخواه به طور فزاینده ای بیمناک از آن است که شکست ویرانگری را به خاطر هم حزبی بودن با ترامپ در انتخابات عمومی پیش رو متحمل شوند.

مک کانل طی روزهای اخیر از دونالد ترامپ به علت تلاش در تعویق در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بهانه همه گیری ویروس کرونا انتقاد کرد و گفته بود:ما هرگز در تاریخ کنگره آمریکا در زمان جنگ‌ها، رکودها و جنگ داخلی؛  انتخاباتی فدرالی نداشته‌ایم که در زمان مقرر برگزار نشده باشد و ما این بار هم برای برگزاری انتخابات در سوم نوامبر راهی را پیدا می‌کنیم.

سی ان ان نوشت: یکی از عمده نگرانی حزب جمهوریخواه عملکرد ناکارآمد دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری ویروس کرونا بوده و اینکه هر بار وی تلاش کرده است اوضاع وخیم این بیماری را بخصوص در ایالت های غرب و جنوب آمریکا که بحران این ویروس شدیدتر بوده و از ایالت های جمهوریخواه هستند، علی رغم واقعیت ها، مثبت جلوه دهد.

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: درحال حاضر  حزب جمهوریخواه سه کرسی بعنوان اکثریت و بر سر شش کرسی دیگر سنا با چالش شدید از دست رفتن آنها از سوی  حزب رقیب مواجه  است.

بنابراین گزارش کرسی هایی که هم اکنون حزب جمهوری‌خواه با آنها در کارزار انتخاباتی پیش رو که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آبان ماه برگزار خواهد شد و به شدت با مشکل و چالش حفظ آنها روبرو است، کرسی سناتوری از ایالت آریزونا، کارولینای شمالی و کلورادو هستند، سناتورهای جمهوریخواه این سه ایالت در نظرسنجی های با دیگر نامزدها دموکرات برای تصاحب این کرسی، رقابتی تنگا تنگ را نشان داده اند.

درهمین حال برخی منابع حزب جمهوریخواه به شبکه خبری سی ان ان گفته اند،  «جونی ارنست» (Joni Ernst) سناتور جمهوریخواه ایالت آیواو «استیو دینز» (Steve Daines) سناتور ایالت مونتانا نگران ازدست دادن کرسی های خود در سنا هستند چرا که به شدت مردم این دو ایالت این دو را با عملکرد دونالد ترامپ می سنجند.

سوم نوامبر برابر با 13 آبان 1399 همزمان با برگزاری پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، انتخابات کنگره این کشور نیز برگزار می شود.

دراین تاریخ تمامی 435 کرسی مجلس نمایندگان و 30 کرسی از یکصد کرسی مجلس سنا بین نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوریخواه به رقابت گذارده خواهد شد.

هم  اکنون از 435 کرسی مجلس نمایندگان، 232 کرسی دراختیار حزب دموکرات و 198 کرسی نیز دراختیار حزب جمهوریخواه قرار دارد.

در سنا نیز از یکصد کرسی 53 کرسی متعلق به حزب جمهوریخواه و 45 کرسی نیز به حزب دموکرات تعلق دارد.

**1302**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =