استاندار: روند افزایشی کرونا در همدان کنترل شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: با تدابیر صورت گرفته و همکاری و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند افزایشی ویروس کرونا در این استان تا حدودی کنترل شد.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا همدان اظهار داشت: رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا بیش از گذشته از سوی مردم و هم استانی ها مورد توجه بوده است.

وی اضافه کرد: تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم موجب بهبودی شرایط به ویژه در برخی از شهرستان‌های این استان شده که امید می رود بتوان با همراهی مردم و سایر صنوف این ویروس را مهار کرد.

استاندار همدان با تاکید بر ضرورت نظارت جدی تیم‌های بازرسی بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی گفت: افرادی که با رعایت نکردن توصیه های بهداشتی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند به دستگاه قضایی معرفی شوند.

شاهرخی اضافه کرد: با توجه به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور سالجاری، اداره کل آموزش و پرورش همدان تمهیدات لازم را برای آغاز تدریس دانش آموزان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی فراهم کند در عین حال درباره برگزاری کنکور تابع تصمیم های ستاد ملی بوده و منتظر ابلاغ جزئیات از سوی این ستاد هستیم.

وی ادامه داد: قرار است در مناطق سفید از نظر میزان ابتلا به کرونا کلاس‌های درس به صورت حضوری و در مناطق قرمز کرونایی تدریس به صورت غیرحضوری باشد البته جزییات نحوه تدریس در شرایط کرونایی در هفته هایی آینده اعلام می‌شود.

استاندار همدان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات ارزشمند روز گذشته خود، تصمیم های ستاد ملی کرونا را فصل الخطاب دانستند بنابراین با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا(ع) از همه روسای هیات‌های مذهبی، سازمان تبلیغات و ائمه جمعه انتظار می‌رود، برنامه‌های خود را بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا تنظیم کنند.

شاهرخی گفت: محدودیت سه هفته‌ای پیش بینی شده برای فعالیت مشاغل از امروز برداشت شد با این وجود هر گونه فعالیتی باید بر مبنای رعایت پروتکل های بهداشتی تدوین شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی باشد.

وی اضافه کرد: با این وجود همچنان برگزاری مراسم عروسی و عزا ممنوع بوده و به تبع آن تالارها نیز باید بسته باشند.

استاندار همدان گفت: دانشگاه علوم پزشکی طرح غربالگری و بیماریابی را به قوت اجرایی کرده و چنانچه محدودیت و موانعی بر سر راه این طرح وجود دارد آن را رفع کند.

شاهرخی خواستار اطلاع رسانی اعضای ستاد کرونا درباره فعالیت های صورت گرفته شد و گفت: اطلاع رسانی مستمر با ادبیات جدید به منظور آگاه‌سازی جامعه از تبعات این ویروس و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

وی ادامه داد: برخی فراگیری ویروس کرونا را باور ندارند و معتقدند که به این بیماری تنها افراد و اقشار خاصی مبتلا می‌شوند در حالیکه باید با اطلاع رسانی عنوان کرد که هیچ کس در برابر این ویروس مصون نیست.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا دهم مرداد امسال ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =