راه اندازی پویش ازدواج آسان در قزوین ضروری است

قزوین – ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج، ضروری است پویش ازدواج آسان و به دور از تجملات در قزوین آغاز شود.

مریم بیدخام روز شنبه در بازدید از موسسه خیریه ازدواج آسان، افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های حمایتی و خیران علاوه بر تهیه جهیزیه، ترویج ازدواج آسان و ارائه آموزش‌های لازم حین و بعد از ازدواج به پایداری و تقویت  بنیان خانواده‌ها کمک نمایند.

این مسوول با اشاره به شرایط موجود متاثر از کرونا و برگزار نشدن مراسم عروسی و سایر اجتماعات، گفت: تشویق و ترویج ازدواج ساده، آگاهانه و پایدار از جمله اهداف و رسالت‌های خیران عرصه‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه برخی از آداب و رسوم غلط مانع بزرگی در مسیر ازدواج جوانان است، افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان، تهیه جهیزیه در حد نیاز و توجه ویژه به کسب مهارت‌های زندگی از جمله وظایف تشکل‌های مردم نهاد است.

بیدخام با اشاره به ممنوعیت برگزاری  مراسم‌های  جشن و ‌عروسی  در تالارها، ‌اماکن عمومی و حتی منازل تا اطلاع ثانوی، اظهار داشت:‌ تشکل‌های مردم نهاد فعال در حوزه جوانان و خیران در راستای عمل به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا پویش ازدواج آسان و بدون مراسم را اجرایی نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به اعیاد پیش رو، ازدواجِ آسان و به دور از تجملات در روزهای کرونایی می‌تواند در آینده به یک فرهنگ ماندگار تبدیل شود و جوانان با شرایط آسانتری تشکیل خانواده دهند.

بیدخام افزود: می‌توان ازشرایط کرونایی برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان استفاده بهینه کرد  تا جوانان بتوانند بدون صرف هزینه‌های کلان و  مراسم پرهزینه زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی اظهار داشت: جوانان می‌توانند هزینه‌های مضاعف و تحمیلی  را صرف تهیه مایحتاج  اساسی زندگی خود کنند و این امر در وهله اول با حمایت خانواده‌ها و فرهنگ سازی توسط تشکل‌های مردمی محقق خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =