وضعیت کرونا در کرمانشاه زرد است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وضعیت کرونا در استان نسبت به گذشته بهتر شده و به طور کلی در وضعیت زرد هستیم.

دکتر محمودرضا مرادی روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهارداشت: ️هم اکنون شهرستان‌های سرپل ذهاب، کنگاور و پاوه در وضعیت قرمز به سر می برند.
وی با بیان اینکه این وضعیت نتیجه عملکرد گذشته است و باید همه مواظب باشیم، افزود: ️افزوده شدن مراسم عروسی تا قبل از شروع ماه محرم نظارت و حساسیت بیشتری را می طلبد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: ️روز گذشته آزمون دکترا (Ph.D) با نظارت کامل و اجرای ‌پروتکل ها به نحو مطلوبی برگزار شد.
مرادی ادامه داد: ️شب گذشته ۲۱۳بستری در بیمارستان ها داشتیم و امیدواریم با کمک مردم و حمایت مسوولان شاهد سیر نزولی بیماری در استان باشیم.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۰ مرداد ۱۳۹۹) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۲۳ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ رسید.