تشکیل پرونده تخلف بیش از یک میلیارد ریالی برای اصناف در ماکو

ارومیه- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو گفت: در پی ۳۴۴ مورد بازرسی از اصناف این شهرستان طی یک ماه گذشته، ۴۸ فقره پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع مرتبط ارجاع شد.

یحیی کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  ارزش ریالی پرونده‌ها بیش از یک میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال بوده و عمده‌ترین تخلف‌ها مربوط به گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، کم فروشی و صادر نکردن فاکتور است.

وی افزود: همچنین در این مدت و در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای پخت نان در این شهرستان ۱۴۵ فقره بازرسی انجام و ۱۱ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش نزدیک به ۳۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو اضافه کرد: همچنین ۱۷ گشت مشترک با فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن عمومی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در این مدت انجام شده‌ است.

کاظمی ادامه داد: طی این مدت‌زمان در شهرستان ماکو ۹۸ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار قاچاق کشف و تعدادی پرونده انواع کالای قاچاق کشف شده به ارزش بیش از ۶۸۸ میلیون ریال تشکیل و به مراجع دارای صلاحیت ارجاع شد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت هرگونه مشاهده تخلف صنفی ازجمله گرانفروشی، کم فروشی، صادر نکردن فاکتور و موارد دیگر با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند.

این شهرستان دارای بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ واحد صنفی است که از این تعداد بیش از سه هزار و ۹۱۹ واحد دارای پروانه هستند.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha