کارشناس نظامی روس: رزمایش سپاه ایران هشدار جدی به دشمنان بود

ایرنا - مسکو - سرهنگ «"آناتولی تسیگانوک» رئیس مرکز پیش بینی های سیاسی-نظامی روسیه معتقد است: رزمایش اخیر سپاه پاسداران (رزمایش پیامبر اعظم-14) هشدار جدی به دشمنان ایران بویژه آمریکا بود.

 تسیگانوک  امروز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: در رزمایش دریایی سپاه پاسداران، ایران قدرت خود در دریا و هوا و پیشرفت های خود در این عرصه را به نمایش گذاشت. 

وی افزود: ایران بارها اعلام کرده است که خواهان جنگ و مناقشه و تنش آفرینی در  منطقه نیست اما با این حال همواره در آمادگی نظامی قرار دارد تا هر گونه تجاوز نظامی را دفع و امنیت خود را تامین کند. 

رزمایش پیامبر اعظم-14 هفته گذشته با مشارکت نیروی دریایی و هوافضای سپاه در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج فارس و غرب تنگه راهبردی  هرمز برگزار شد و در آن تمامی سریال‌ها و تمرین‌های ترکیبی عملیاتی در عرصه زمین، دریا هوا و فضا با موفقیت اجرا شد. 

کارشناس نظامی روس تصریح کرد: این رزمایش سپاه یک بار دیگر نقاط قوت ایران را در داشتن واحدهای سریع دریایی و موشک های تاکتیکی دورپرواز نشان داد.

تسیگانوک گفت: با چنین نیروهای مسلحی که ایران دارد، هیچ کشوری جرات حمله به آن را ندارد زیرا به احتمال زیاد با تلفات سنگین مجبور به پذیرفتن شکست و عقب نشینی خواهد شد. 

به گفته این کارشناس روس، ایران در ماه ژانویه گذشته زمانی که ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه بر اثر حمله هوایی آمریکا شهید شد، پایگاه آمریکا در عراق را هدف قرار داد.

وی ادامه داد: در آن حمله برق آسا بیش از 100 نظامی آمریکایی باوجود مخفی شدن در پناهگاه زیرزمینی مصدوم یا آسیب دیدند و این وضع نشانگر قدرت بالای تخریب سلاح های ساخت ایران است.

رئیس مرکز پیش بینی های سیاسی-نظامی روسیه گفت: ایران در رزمایش اخیر (رزمایش پیامبر اعظم-14) موشک بالستیکی پرتاب کرد که برای نخستین بار از سکوی زیر زمین پرتاب شد و این سیستم های موشکی برای نیروهای متجاوز به ایران بسیار خطرناک خواهد بود و می تواند آنان را غافلگیر کند.

وی خاطرنشان کرد: مقامهای آمریکایی پس از این رزمایش زمانی که بخواهند ایران را تهدید کنند به یاد موشک های این کشور خواهند افتاد و تهدید آنها در واقع توخالی و برای ترساندن خواهد بود و در حقیقت واشنگتن جرات حمله نخواهد داشت.

کارشناس نظامی روس گفت: جنگ های آمریکا با کشورهای دیگر نشان داده است که این کشور فقط به کشورهایی حمله می کند که ارتش قدرتمند در اختیار ندارند و لیبی و عراق نمونه ای از این کشورها بود که سالها بر اثر تحریم ها و محدودیت های بین المللی ضعیف شده بودند.

وی افزود: اما ایران چنین نیست و نیروهای مسلح خود را به تسلیحات پیشرفته مجهز کرده است که می تواند با اقتدار از کشور خود دفاع کند و این توانمندی امنیت ایران را تضمین کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =