۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83891556
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا انتخابات پارلمان هنگ کنگ را به تعویق انداخت

پکن- ایرنا- انتخابات مجلس قانونگذاری منطقه ویژه اداری هنگ کنگ که برای شهریور سال جاری میلادی برنامه ریزی شده بود به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا به تعویق افتاد.

به گزارش ایرنا خانم «کری لم» رییس اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ روز جمعه اعلام کرد این انتخابات با توجه به اهمیت کنترل شیوع ویروس کرونا و با هدف حفظ جان و سلامتی مردم، به مدت یک سال به تعویق افتاده است.

دولت مرکزی چین نیز به دنبال این تصمیم دولت محلی هنگ کنگ، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از تصمیم خانم لم به منظور حفظ سلامتی مردم و در چارچوب قانون و با توجه به شرایط واقعی منطقه حمایت خواهد کرد.

این بیانیه می افزاید که در مورد نحوه فعالیت این مجلس در سال پیش رو نیز از کمیته دائمی کنگره خلق چین خواسته است تا مطابق قانون تصمیم گیری کند.

«کری لم» رئیس اجرایی هنگ‌کنگ پیش از این هشدار داده بود که با جهش موارد ابتلا به کرونا در هنگ کنگ، سیستم بیمارستان‌های این شهر در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

در پی این وضعیت، هنگ کنگ محدودیت‌های جدیدی برای کنترل شیوع بیماری اعلام کرده است محدودیت‌های جدید از شدیدترین نوع خود از زمان شیوع ویروس کرونا در این منطقه است این محدودیت‌ها از سه روز گذشته شروع شده و به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

به این ترتیب، بیش از دو نفر اجازه ندارند با هم پشت یک میز در رستوران بنشینند و زدن ماسک در فضاهای باز هم اجباری شده است.

آمار کلی مبتلایان این منطقه به سه هزار و ۱۵۱ تن رسیده است که از این تعداد ۲۵ تن جان باخته و هزار و ۶۶ تن هم درمان شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =