پزشکان جهادی هرمزگان به ۱۱۷ نفر از زندانیان خدمات‌رسانی کردند

بندرعباس- ایرنا- گروه جهادی پزشکان متخصص استان هرمزگان به مناسبت عید سعید قربان با حضور در زندان مرکزی بندرعباس، خدمات تخصصی مورد نیاز مددجویان را به صورت داوطلبانه و رایگان به آنها ارائه کردند.

رییس کل دادگستری هرمزگان روز جمعه در جریان اجرای این طرح گفت: با حضور این گروه از پزشکان متخصص در زندان مرکزی بندرعباس و برپایی درمانگاه سیار، ۱۱۷ نفر از مددجویان مورد معاینه و درمان قرار گرفتند.

علی صالحی افزود: اعضای این گروه جهادی شامل پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته‌های قلب و عروق، چشم پزشکی، گوش، حلق و بینی، ارتوپدی، داخلی، بیماری‌های تنفسی، زنان و زایمان، مغز و اعصاب، دندانپزشکی، پوست و روان‌پزشکی بودند.

وی ادامه داد: خدمات این گروه پزشکی جهادی به زندانیان بندرعباس رایگان بوده و با هماهنگی‌های انجام شده، اجرای این طرح در سایر زندان‌های استان و در خصوص خانواده‌های زندانیان نیز به صورت رایگان ادامه خواهد یافت.

رییس شورای قضایی هرمزگان خاطرنشان کرد: تا کنون در میان زندانیان استان موردی از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تدابیر پیشگیرانه و اقدامات مناسبی در راستای جلوگیری از ابتلا به این ویروس در ندامتگاه‌های استان انجام شده است.

صالحی ضمن قدردانی از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، مشارکت گروه‌های جهادی پزشکی در طرح خدمت‌رسانی به زندانیان را نیازمند مجاهدتی مضاعف دانست و یادآور شد: حفظ و ارتقای سطح بهداشت و سلامت زندانیان به صورت ویژه از سوی دستگاه قضایی استان پیگیری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =