۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83891456
۳ نفر

برچسب‌ها

 پوتین عید قربان را به مسلمانان روسیه تبریک گفت

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در پیامی به مسلمانان روسیه که در خطبه نماز عید قربان مسجد جامع مسکو قرائت شد، این عید را به مسلمانان تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولادیمیر پوتین در پیام خود گفته شده است: این عید مذهبی که برای هر مسلمان مهم است نماد ارزش های عالی درستکاری، عدالت، عطوفت، محبت به نزدیکان است که ارکان قرآن کریم را تشکیل می دهد.

وی افزود: مسلمانان با پیروی از سنت های عالی اسلامی، سهم بزرگی در حفظ تنوع فرهنگی روسیه دارند و به تحکیم سازش بین مذاهب در جامعه کمک می کنند.

نماز عید قربان امروز در مسجد جامع مسکو به امامت راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه و بدون حضور مردم برگزار شد که به صورت آنلاین از تلویزیون پخش شد. 

نخست وزیر روسیه نیز در پیامی که در نماز عید قربان مسجد جامع مسکو قرائت شد با تبریک این عید به مسلمانان روسیه گفت: عید قربان در پایان حج برگزار می شود و نماد نیکی، صلح و آرامش و عطوفت و احترام به سنت های مذهبی و فرهنگی اسلامی است. در این روز هر مسلمان به نماز و مواظبت از بستگان خود و نزدیکان می پردازد و سعی دارد اعمال نیک کند.

 میخاییل میشوستین در بخش دیگری از پیام خود نوشت: امت اسلامی روسیه همواره نقش مهمی در حیات اجتماعی کشور ایفا کرد و امروز جامعه مسلمانان به فعالیت های روشنگرانه و نیکوکاری می پردازد و اقدامات زیادی برای مقابله با ایدئولوژی افراط گرایی می کند که به تحکیم صلح و آرامش در کشور کمک می کند.

 نخست وزیر روسیه در پیام خود به مسلمانان این کشور خاطرنشان کرد که در مناطق مختلف روسیه مساجد و مدارس اسلامی جدید احداث می شود .

وی با بیان اینکه روسیه به صورت تاریخی یک کشور چندقومیتی و چندمذهبی بوده است، اظهار کرد: در همه دوره ها ضامن توسعه موفق روسیه، تفاهم متقابل، دوستی و همکاری بین اقوام و پیروان مذاهب مختلف بوده است. 

میشوستین در پایان پیام خود برای مسلمانان روسیه شادی در این روز عید را مسالت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =