تیم‌های تخصصی مشاوره به مدارس روستایی استان بوشهر اعزام می‌شوند

بوشهر-ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: برای گسترش خدمات روانشناسی، تیم‌های تخصصی حوزه مشاوره به مناطق و مدارس روستای این استان اعزام می‌شوند.

به گزارش ایرنا، علی موحدی روز جمعه در نشست با مشاوران مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان استان بوشهر با تاکید برگسترش خدمات روانشناسی در سراسر استان، اضافه کرد: با اعزام تیم‌های تخصصی حوزه مشاوره آموزش و پرورش استان، به مناطق و مدارس روستایی استان، تلاش می‌شود در کنار همه دانش آموزان و خانواده‌ها باشیم.

وی یادآورشد:مراکز مشاوره باید مکانی امن و آرامش‌بخش برای دانش آموزان و خانواده‌ها باشد و مشاوران در فضایی اعتمادساز با راهکارهای روانشناسی و تربیتی مشکلات خانواده‌ها و دانش آموزان را کاهش دهند.

موحدی بیان کرد: هدایت تحصیلی یکی از تصمیمهای بسیار مهم و سرنوشت ساز دانش آموزان است که مشاوران باید در این تصمیم‌گیری نقشی برجسته داشته و به دانش آموزان و خانواده‌ها در تصمیم گیری صحیح کمک کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده از فضای مجازی برای مسائل آموزشی و غیرآموزشی گفت: گسترش نقش فضای مجازی علاوه بر محاسنی که دارد، ممکن است آسیب‌هایی هم متوجه نسل نوجوان و جوان کند که این اطمینان به دانش آموزان و اولیا داده می‌شود که مشاوران پرتلاش ما در مدارس و مراکز مشاوره آمادگی دارند با ارائه راهکارهای فنی و تخصصی، این آسیب ها را به کمترین میزان برسانند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =