کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -جمعه - از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار اعلام شد.

به گزارش ایرنا، از اعلام روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۸۲ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۰، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ۸۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۵ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری منطقه۲۰ با شاخص ۱۰۲، مسعودیه منطقه ۱۵ با شخص ۹۶ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۴ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۳، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۶۸ و شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۷۱ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =