۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83891361
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز عید قربان در ۱۵ پایگاه خراسان رضوی برپا شد

مشهد- ایرنا- نماز عید قربان امروز جمعه و همزمان با دهم ذی‌الحجه سالروز فرارسیدن این عید در ۱۵ پایگاه در خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، به دلیل شیوع ویروس کرونا، این نماز تنها در شهرهای دارای شرایط مساعد برگزار شد اما در مشهد به دلیل شرایط قرمز، نماز عید قربان برپا نشد.
بر این اساس، نماز عید قربان با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار ‌شد.

نماز امسال عید قربان در خوشاب، کوهسرخ، داورزن، خلیل‌آباد، جوین، حکم‌آباد، جغتای، هلالی، مه ولات، کاشمر، تربت‌جام، نصرآباد، صالح‌آباد، طرقبه و شاندیز برگزار شد و در پایان خطبه‌ نماز عید قربان خوانده شد. 
امام جمعه خوشاب در خطبه‌ نماز عید قربان در این شهرستان گفت: ولایت فقیه یکی از بزرگترین نعمات الهی به ملت ایران است که عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را رقم زده است.
حجت الاسلام سید قاسم دهقانی افزود: برخی افراد و جریان‌ها با آن که سر سفره نظام و شهدا نشسته‌اند دلخوش به برقراری رابطه با آمریکا هستند در حالی که وعدهای پوچ آنها را دیده‌اند و پیروی از ولایت فقیه و تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است.
وی با تاکید بر رعایت انصاف توسط اصناف و کسبه در این شرایط اقتصادی خاص ادامه داد: طرح سراسری احسان علوی و استمرار کمک‌های مومنانه در دهه امامت و ولایت به پیروی از سیره حضرت امام علی (ع) برای کمک به نیازمندان اجرا می‌شود.

در پی شیوع بیماری کرونا نماز جمعه از نهم اسفند پارسال در پایگاه‌های خراسان رضوی به طور موقت تعطیل شد و در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد.
از ۱۷ اردیبهشت ماه امسال با بهبود وضعیت مقابله با کرونا و اعلام شهرهای سفید از این نظر به تدریج برگزاری نماز جمعه در شهرهای خراسان رضوی از سرگرفته شد. در هفته جاری به دلیل همزمانی عید قربان با روز جمعه، نماز جمعه در هیچ یک از پایگاههای نماز جمعه این استان برگزار نمی‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =