امام جمعه زاهدان: عید قربان روز رسیدگی به نیازمندان و تجلی تقواست

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: عید قربان روز رسیدگی به نیازمندان، اطعام فقرا، روز تمرین، تجلی و تحصیل تقوا برای یک عمر زندگی با تقوای الهی است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز جمعه در خطبه‌های نماز عیدسعید قربان که در مسجد جامع زاهدان برگزار شد اظهارداشت: عید قربان عید بندگی خدا، غلبه بر هواهای نفسانی، بریدن از تعلقات مادی و قربانی کردن جان و مال در مقابل خداوند تعالی است،
وی افزود: تقوا محصول مراسم حج و قربانی کردن است، انسان باید به گونه‌ای زندگی کند که در برابر تهاجمات شطان محفوظ بماند.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: سنت قربانی باید همواره احیا شود اما در این ایام با توجه به شیوع ویروس کرونا باید دقت بیشتری در رعایت نکات بهداشتی شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تصریح کرد: کمک به نیازمندان و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک مومنانه‌ای که رهبر انقلاب سفارش کردند با توجه به مشکلات اقتصادی مردم در ایام شیوع کرونا لازم است تا این رزمایش را بیشتر و قوی تر ادامه دهیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت در سیستان و بلوچستان گفت: حفظ جان مسلمین واجب است و تا جایی که می‌توانیم باید توصیه‌های بهداشتی را در اجتماعات، مراسمات اعیاد غذیر و قربان،مراسم‌های عزاداری محرم و صفر رعایت و از دید و بازدید ای عید و تجمعات غیر ضروری خودداری کنیم.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا بسیاری از مسلمان توفیق حضور در مراسم حج را نیافتند و دل‌های مشتاق از راه دور زائر خانه خدا، ائمه بقیع و زیارت پیامبر(ص) هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محامی اظهارداشت: اگرچه حج برگزار نشد اما اهداف حج را نباید فراموش کرد وحدت امت اسلامی، تلاش برای همدلی و همکاری بیشتر، رشد و تعالی جامعه اسلامی، رسیدگی به مشکلات مسلمانان در کشورهای مختلف، مقاومت در برابر جبهه کفر و خنثی کردن توطئه‌های آنها درسهای حج هستند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: حج نماد عزت، قدرت، انسجام و همزیستی مومنانه جامعه اسلامی به دور از تعارض، تبعیض و فساد است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: پیام‌های حج را باید در زندگی پیاده کنیم و امیدواریم هرچه زودتر این بلا(ویروس کرونا) از جامعه بشری برطرف شود تا مومنان بتوانند در مراسم حج شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =