رقابت ۱۸ هزار داوطلب در اولین نوبت آزمون دکتری وزارت بهداشت

تهران-ایرنا- مرحله نخست دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی با رقابت ۱۸ هزار و ۲۴۱ داوطلب از صبح امروز (جمعه ١٠ مرداد) به مدت سه روز در تمامی دانشگاه های مجری سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، زمان برگزاری کنکورهای امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا با تعویق برگزار شد، از این رو آزمون‌های دکتری وزارت بهداشت نیز از امروز به مدت سه روز در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.

داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی تا روز پنج شنبه ۹ مرداد ماه برای دریافت کارت ورود به جلسه مهلت داشتند.

بر اساس آخرین اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی، تعداد ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۹۹ گروه علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ هزار و ۴۹۰ نفر مرد و ۱۱ هزار و ۷۵۱ نفر زن هستند.

مرحله نخست دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مرداد برگزار می شود.

نوبت بندی برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر رشته بر اساس نوبت صبح یا عصر هر یک از روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب همان نوبت بندی اعلام شده است.

افزایش سه برابری محل های برگزاری آزمون دکترای وزارت بهداشت

سیدسعید هاشمی نظری رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت بهداشت از افزایش سه برابری محل های برگزاری آزمون های وزارت بهداشت خبر داد.

وی افزود: به منظور حفظ سلامت داوطلبان، تعداد محل های آزمون نسبت به سال گذشته ٣٠٠ درصد یا سه برابر افزایش یافته است.

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: همکاران ما در تمام دانشگاه های مجری برگزاری آزمون، تمام تلاش خود را برای رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به کار گرفته‌اند.

 هاشمی نظری یادآورشد: فضای ایمنی برای برگزاری آزمون فراهم شده تا داوطلبان بدون دغدغه و نگرانی، صرفا بر روی انجام آزمون متمرکز شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =