توزیع ۳۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر عامل انجمن خیران آستارا از توزیع ۳۰۰ بسته گوشت بین خانوارهای نیازمند و ایتام این شهرستان همزمان با عید قربان خبر داد.

بیژن حیادخت روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این گوشت ها به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال طی دیروز و و امروز با مشارکت خیران آستارا با حضور در خانه های نیازمندان توزیع شد.

وی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا نیز حدود ۷۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته دو میلیون ریال شامل روغن، برنج، رب گوجه، مرغ و حبوبات در سه نوبت بین نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا تهیه و توزیع شده است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف انجمن جامعه خیران آستارا ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان است و برای تحقق این امر نباید از ظرفیت دیگر سازمان های مردم نهاد غافل شد.

مدیر عامل انجمن خیران آستارا بیان کرد: حمایت از اقشار ضعیف جامعه نباید به  حوزه نیازهای مادی محدود شود و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی از خانواده های آسیب دیده ضروری است.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده از همان روزهای نخست گیلان را هم به شدت متاثر کرد و این خطه از جمله کانون های این بحران در کشور بود و از این محل هم خسارت های سنگینی به اقشار آسیب پذیر و مشاغل مختلف وارد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =