رییس جمهوری افغانستان دستور ازادی ۵۰۰ زندانی  طالبان را صادر کرد

کابل- ایرنا- نماز عیدسعیدقربان امروز جمعه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان با حضور شماری از سیاست‌مداران افغان اقامه شد و اشرف غنی رئیس جمهوری این کشور در سخنرانی خود ؛‌ دستور آزادی ۵۰۰ زندانی دیگر طالبان را صادر کرد

به گزارش ایرنا ؛‌ رییس جمهوری افغانستان که پس از اقامه نماز عیدسعید  قربان سخنرانی می کرد ؛ گفت که این گروه از زندانیان طالبان ظرف روزهای آینده از زندان ازاد خواهند شد .
اشرف غنی گفت که درخصوص  ۴۰۰ زندانی دیگر طالبان که فهرست آنان از سوی  این گروه داده شده است ؛ لویه  جرگه تصمیم خواهد  گرفت .

وی افزود در سریع ترین زمان "لویه جرگه" یا مجلس بزرگان افغانستان  که در قانون اساسی این کشور برای حل چالش‌های بزرگ در افغانستان برگزار می شود را فراخواهد خواند و تصمیم نهایی توسط اعضای لویه جرگه گرفته خواهد شد.

دولت افغانستان امروز جمعه را عید سعید قربان اعلام کرده است و تعطیلات عید قربان در این  کشور سه روز است . 

طالبان به مناسبت عید قربان آتش بس اعلام کرده و از افراد خود خواسته است که در این ایام حمله ای علیه نیروهای دولتی انجام ندهند.

با وجود آتش بس که از امروز جمعه اجرایی شده است، شب گذشته انفجار بزرگی در پل علم مرکز استان لوگر در جنوب کابل رخ داد که در آن هشت نفر کشته و بیش از ۳۰ زخمی شدند.

گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رده کرده است. ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان شب گذشته لحظات پس از انفجار در توئیتی اعلام کرد که انفجار پل علم هیچ ربطی به گروه طالبان ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =