استاندار قزوین : قربان؛ عید تزکیه و تسلیم محض در برابر معبود یکتاست

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت : قربان ، عید تزکیه وتسلیم محض در برابر معبود یکتاست ، عید بخشش گناهان ، مغفرت الهی ورها شدن است

"هدایت الله جمالی پور"  استاندار قزوین با صدور پیامی عید سعید قربان را به عموم مسلمین جهان بویژه مردم شریف استان قزوین تبریک گفت.

در متن پیام استاندار قزوین آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

عید سعید قربان؛ عید تزکیه وتسلیم محض در برابر معبود یکتاست. 

عید بخشش گناهان ، مغفرت الهی ورها شدن است. 

قربان جلوه گاه رهایی از نفس و عید همه ی پاکی هاست. این روز، روز کمال و رهیدن از بند تعلقات و تجلی گاه بندگی است .

 عید قربان زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند،یاد آور خاطره جاودانه بندگی و ایثار است، عید نزدیک شدن دل هایی است که به خشوع رسیده اند و در مسیر قرب الهی، گذشتن از دلبستگی ها و گردن نهادن بی چون و چرا در برابر امر خدای متعال را بعنوان  تنها راه قرار گرفتن در زمره صابران و بندگان حقیقی برگزیده اند . عید قربان عید بندگی ، رها شدن از خود و به پیوستن  به ایزد یکتاست . 

امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر  برای خنثی کردن توطئه‌های تفرقه افکنانه‌دشمنان، نیازمند اتحاد، همدلی و یکپارچگی است و  ایام مبارکی همچون عید قربان می‌تواند مظهر این وحدت و همدلی  باشد. 

لذا اینجانب  بر خود لازم می دانم فرا رسیدن باشکوه ترین جلوه بندگی ؛ جشن شکوفایی ایمان و یقین را به همه مسلمین جهان بویژه به مردم متدین و ولایت مدار استان قزوین  تبریک  عرض نموده و از پیشگاه  پروردگار سبحان سعادت،سلامتی و رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روزافزون را برای ملت شریف ایران  در سایه وحدت و برادری تحت زعامت  مقام معظم رهبری مسئلت دارم.

                     هدایت الله جمالی پور 

                         استاندار قزوین

                           ۹ مرداد ۱۳۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =