انتقاد رهبر انصار الله یمن برای محدود کردن حج از سوی عربستان

تهران- ایرنا- رهبر جنبش انصار الله یمن معتقد است که منحصر کردن حج به حضور شمار بسیار محدودی از یک کشور خاص، مغایر با نص صریح قرآن کریم و از بین بردن یکی از ویژگی های بارز حج است.

به گزارش شبکه خبری المسیره، عبد الملک بدرالدین الحوثی در بیانیه ای به مناسبت عید سعید قربان ضمن تبریک عید قربان به مردم کشورش، محدود کردن حج را جرمی بزرگ و جنایتی آشکار علیه یکی از ارکان اسلام، بیت الله الحرام و مشاعر مقدسه و امت اسلامی برشمرد.

دبیرکل انصارالله یمن افزود: در طول تاریخ و دوران های گذشته، بیماری های واگیردار و حوادث زیادی رخ داده اما هیچگاه سابقه نداشته است که ممانعتی برای ورود حجاج دیگر کشورها به وجود آید. 
وی گفت: با توجه به امکانات پزشکی موجود، با هماهنگی و همکاری کشورهای اسلامی می شد اقدامات بهداشتی لازم را برای انجام مناسک حج انجام داد و علاوه بر این به خداوند نیز توکل کرد.
وی تاکید کرد که تصمیم سعودی، میزان تاثیرات منفی ناشی از رابطه اش با دشمنان اسلام و ائتلاف آن با آمریکا و رژیم صهیونیستی را نشان داد.
رهبر انصارالله یمن همچنین عربستان را به توطئه علیه مسلمانان از جمله علیه مسجد الاقصی و مقدسات فلسطین  و ملت مظلوم فلسطین متهم کرد. 
وی درباره تجاوز نظامی عربستان به کشورش نیز گفت: از جمله جنایت های رژیم سعودی، حمله ظالمانه و ناجوانمردانه به ملت یمن با نظارت آمریکا و همکاری رژیم صهیونیستی و نیز فتنه انگیزی و ایجاد نفرت در میان مسلمانان است. 
بدرالدین گفت: با توکل به خداوند و پایبندی به دستورات وی، مستضعفان می توانند از بند قدرت های استکباری آزاد و از هیمنه آنها رهایی یابند و در برابر شرارت و فساد آنها بایستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha