۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۲۷
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83891207
۳ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کوهدشت عمدی بود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان گفت: براساس گزارشات واصله آتش سوزی در منطقه گاچال شهرستان کوهدشت به صورت عمدی بوده و اکنون آتش دوباره شعله ور شده است.

شیرزاد نجفی شامگاه پنجشنبه با اشاره به اینکه آتش سوزی در این منطقه تا ساعت سه بامداد روز پنجشنبه اطفاء شده بود، بیان کرد: به گواه افراد محلی و بر اساس گزارشات واصله، جای بسی تاسف دارد که بطور کاملا مشکوک و عامدانه، مجددا ساعاتی بعد در نقاط مختلفی در همان منطقه، آتش بصورت کاملا عمدی شعله ور می شود.

وی افزود: پس از تحقیقات محلی و عملیات ضربتی موفق شدیم افرادی که بصورت عمدی، دست به این کار زده بودند را دستگیر و توسط مقامات انتظامی بازداشت نمائیم که البته تحقیقات توسط مراجع ذیصلاح ادامه دارد و نتیجه نهایی آن پس از مشخص شدن، متعاقبا اعلام خواهد شد.

نجفی خاطرنشان کرد: منطقه دارای شیب بسیار تند بوده و کار اطفاء مشکل شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان  با گلایه مندی از افراد مغرضی که با ساختن کلیپ های خلاف واقع، مسبب تشویش اذهان عمومی شده اند اظهار کرد: متاسفانه این افراد تلاش و کوشش های بی وقفه و شبانه روزی نیروهای عمل کننده در میدان و گرمای طاقت فرسای بالای ۴۰ درجه را مد نظر نداشته و  سعی بر آن داشتند که با فرافکنی و تشویش اذهان عمومی، زحمات نیروهای درگیر در حریق را وارونه جلوه دهند.

 وی تصریح کرد: منطقه مورد حریق دارای پوشش علفی، بوته زار و صخره ای بوده و خوشبختانه پوشش جنگلی در آن منطقه ضعیف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =