قطعه سوم آزادراه تبریز-ارومیه تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی از تکمیل قطعه سوم آزادراه تبریز- ارومیه تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این محور مواصلاتی، ارتباطات استانی و فراملی با کشورهای همسایه، شتاب می‌گیرد.

محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی قطعات آزادراه تبریز- ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: تکمیل این آزادراه یکی از مهم ترین اولویت های استان است.
 
وی ادامه داد: این آزادراه، علاوه بر کارکرد ارتباطی بین استان های آذربایجان شرقی و غربی، نقش بسیار مهمی در توسعه ارتباطات مرزی با کشورهای همسایه دارد.
 
پورمحمدی اظهار داشت: آزادراه تبریز-ارومیه در ۶ قطعه و به طول ۱۶۰ کیلومتر اجرا می‌شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بهره برداری از قطعات یک، ۲ و چهار این محور مواصلاتی، گفت: با توجه به احداث تونل رفت و برگشت در بخشی از قطعه سه، این قطعه نیز بنابر اعلام پیمانکار، تا پایان سال ۱۴۰۰ زیر بار ترافیک می رود.
 
پورمحمدی با بیان اینکه قطعه ۶ آزادراه تبریز- ارومیه در سال گذشته به پیمانکار واگذار شده است، ادامه داد: مقدمات لازم برای واگذاری و اجرای عملیات عمرانی در قطعه پنج نیز در حال انجام است و به زودی نهایی می شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل کامل این پروژه، میزان سوانح جاده‌ای در مسیر تبریز - ارومیه به حداقل ممکن کاهش یافته و ارتباطات استانی و فراملی از این مسیر تسریع شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =