۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83891121
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان یزدی مواظب کلاهبرداری به بهانه عید قربان باشند

یزد- ایرنا- رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی یزد گفت: همزمان با عید سعید قربان و نظر به اجرای توصیه‌های بهداشتی و آموزشی در خصوص نحوه عرضه دام و محدودیت‌های تعیین شده در این موضوع، افراد سودجو و کلاهبردار از فرصت پیش آمده برای اهداف سودجویانه خود استفاده می‌کنند.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی افزود: کلاهبرداران سایبری با سوء استفاده از شرایط موجود  نسبت به انجام تبلیغات مختلف در بستر شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دریافت نذورات برای یاری رساندن به نیازمندان در حال فعالیت مجرمانه هستند.

به گزارش شامگاه پنجشنبه ایرنا به نقل از پلیس فتا ، وی درباره شیوه کار این مجرمان سایبری اظهار کرد: کلاهبرداران با طراحی سایت‌های جعلی و دروغین به عنوان مؤسسات و سازمان‌های شناخته شده و معتبر با اعلام شماره حساب‌های شخصی، متقاضی واریز وجوهات به این گونه حساب‌ها هستند.

این مسوول گفت: کلاهبرداران با ترفند خیرین و راه‌اندازی صفحات شخصی در بستر شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها و سوء استفاده از نام و اعتبار افراد مشهور و شناخته شده شامل هنرمندان، ورزشکاران و سرشناسان کشور با انجام مهندسی اجتماعی نظیر تحریک احساسات هموطنان و تهیه کلیپ‌های تصویری شامل فیلم و عکس از نیازمندان، محرومان و خانواده‌های کم بضاعت مدعی دریافت وجوه نذورات به منظور کمک رسانی به افراد آسیب پذیر و نیازمند می‌شوند.

ابوطالبی تصریح کرد: با تجزیه و تحلیل این گونه فرآیندهای کلاهبرداری و پرونده‌های قضائی به پلیس فتا مشخص شد که این نوع فعالیت‌ها در فضای مجازی، عمدتا با هدف سودجویی صورت می‌پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =