سیلاب راه روستاهای شیروان را بست

بجنورد- ایرنا- بارش رگباری و جاری شدن سیلاب، عصر امروز راه روستاهای «باغ» و «دده‌خان» در بخش قوشخانه شهرستان شیروان را مسدود کرد. که اینک عوامل راهداری مشغول بازگشایی هستند.

یکی از کارکنان شهرداری قوشخانه، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تایید این مطلب اظهار داشت: همچنین سیلابی که از سمت روستای زو و تفتازان وارد منطقه شده پل وسط شهر قوشخانه را، که دهانه کوچک و ارتفاع اندکی دارد، بسته است که معمولا پس از هر بارندگی و جاری شدن سیلاب، دهانه این پل با شاخه های درختان و آورده های آب مسدود شده و سیلاب بر روی پل سوار می شود که اکنون با توقف بارندگی، عملیات شست و شوی پل آغاز شده است.

وحید سعادتی افزود: جاری شدن سیلاب همچنین موجب شد آب محصول حدود ۵۰ هکتار از دیمزارهای قوشخانه را که درو شده ولی روی زمین بود، با خود برده و یا آسیب رساند که ادارات عضو مدیریت بحران شهرستان در صحنه حضور یافته و مشغول بازگشایی راه ها و یا برآورد خسارات وارده به اراضی کشاورزی هستند.

اوضاع قوشخانه خراب است

علیرغم تماس های مکرر تلفنی خبرنگار ایرنا با محمد شعبانپور، بخشدار قوشخانه، وی که ابتدا از پاسخ دادن به تلفن خودداری می کرد، با لحنی تند و به دور از شان یک مسوول پاسخگو با بیان اینکه اوضاع قوشخانه خراب است، از وی خواست که دیگر تماس نگیرد و تلفن خود را به روی خبرنگار قطع کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان نیز به تلفن خود پاسخ نداد.
بخش قوشخانه شیروان دارای ۳۰ پارچه روستا است که ۲۸ روستای آن دارای شورا، ۲۷ روستا دارای دهیاری و ۲ روستا نیز زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
هم اکنون سه هزار و ۲۲ خانوار مشتمل بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این بخش سکونت دارند.
شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی ۱۰۵ هزار هکتار عرصه زراعی و باغی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =