۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83891073
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ورود به برخی بوستانها در مشهد ممنوع ‌شد

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: بر اساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی، از فردا جمعه ۱۰ مرداد ماه ورود به برخی بوستانهای سلام در سطح کلانشهر مشهد ممنوع شده است.

محمدرضا هاشمی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس ورود به دیگر از بوستانهای مشهد نیز با محدودیتهایی همراه خواهد بود. متعاقبا زمان اتمام این ممنوعیتها و محدودیتهای اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: این تصمیم با توجه به اینکه مشهد در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس همه گیر کرونا قرار دارد، تنها برای همین کلانشهر اتخاذ شده است.

مدیر گروه اطلاع رسانی بیماری کووید- ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در خصوص وضعیت شیوع همه گیر کرونا در نواحی زیرپوشش این دانشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد بیماران بستری بر اثر کرونا در بیمارستانها ظرف روزهای اخیر به نسبت ثابت بوده و روزانه حدود ۲۰۰ بیمار را شامل می شود.

دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: هم اکنون هزار بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که ۷۰ درصد آنها مربوط به شهر مشهد است.

وضعیت ابتلا به کرونا درخراسان رضوی ظرف هفته‌های اخیر تا حدی پیش رفته که هم اکنون فقط شهرستان خوشاب وضعیت سفید دارد و ۳۱ شهرستان دیگر خراسان رضوی در شرایط قرمز، نارنجی و زرد به سر می‌برند.

بنا بر اعلام مسوولان بهداشت و درمان خراسان رضوی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بستری در بیمارستانهای زیر پوشش شش دانشگاه پزشکی استان به ویژه علوم پزشکی مشهد که ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی را در خود جای داده ظرف روزهای اخیر تغییر محسوسی نداشته است.
هم اینک به جز خوشاب که در وضعیت سفید قرار دارد، هشت شهرستان وضعیت نارنجی یا زرد داشته و ۲۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز به سر می برند.

بر این اساس شهرستانهای "مه ولات، تربت‌جام، کاشمر و بینالود" در وضعیت نارنجی و شهرستانهای "جوین،  جغتای،  داورزن و خلیل آباد" در وضعیت زرد هستند.  

پنج میلیون نفر از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههخای علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.  
دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود دارد.

بر طبق تازه‌ترین گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =