۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83891072
۰ نفر

برچسب‌ها

ذبح دام قربانی فقط در کشتارگاهها مجاز است

شهرری - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ری با تاکید براینکه ذبح دام در معابر عمومی طی روز عید قربان ممنوع است، گفت: ذبح دام قربانی با توجه به شرایط فعلی شیوع کرونا فقط در کشتارگاهها مجاز است.

مهدی مجیدی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ممنوعیت ذبح دام در معابر عمومی در روز عید قربان براساس دستور ستاد ملی کرونا و در جهت حفظ سلامتی شهروندان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه افرادی که در روز عید قربان نذر دارند می توانند به صورت نقدی به مراکز مخصوص بپردازند، خاطرنشان کرد: مراکزی در سطح شهرستان ری وجود دارد که نذر شهروندان را جمع آوری و پس از کشتار و قطعه بندی گوشت های نذری مردم را بدست نیازمندان می رسانند.

مجیدی یادآور شد: چهار اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت با همکاری فرمانداری، اداره دامپزشکی و سایر دستگاه های متوالی وظیفه جلوگیری از هر گونه ذبح دام در سطح شهرستان ری را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه طی سالیان گذشته شهرداری ها و اداره دامپزشکی مراکزی را برای عرضه و کشتار دام قربانی در سطح شهرستان راه اندازی می کردند، ابراز کرد: امسال برای مقابله با شیوع ویروس کرونا هیچ جایگاه عرضه و کشتار در سطح شهرستان ایجاد نشده است، کسانی می خواهند دام قربانی کنند باید پس از تهیه دام زنده در یکی از کشتارگاه های سطح شهرستان قربانی کنند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =