۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83891067
۰ نفر

برچسب‌ها

خاموشی‌های برق در استان اردبیل به حداقل می‌رسد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: با خنک شدن هوا مشکل خاموشی‌های اجباری ناشی از اوج مصرف در این استان برطرف می‌شود.

حسین قدیمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعمال خاموشی‌های هفته اخیر در تمام مناطق استان ناشی از افزایش بی‌سابقه دمای هوا و مصرف اضافه بر الگوی مصرف برق از سوی مشترکین این شرکت بود.

وی با بیان اینکه در اوقات پیک مصرف برق از جمله بین ساعات هشت تا ۱۱ صبح و ۲۰ تا ۲۳ شب چنانچه مشترکین الگوی مصرف برق را رعایت کنند هیچ گونه خاموشی در شبکه برق رسانی استان اعمال نخواهد شد، اظهارداشت: اعمال خاموشی ناگهانی و بدون اطلاع قبلی از روی ناچاری و برای پیشگیری از وارد شدن صدمات و خسارات به تاسیسات برق‌رسانی صورت می‌گیرد.

وی گفت: مصرف بیش از اندازه برق در هفته جاری در استان اردبیل بی‌سابقه بوده و هفتم مردادماه امسال میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات و بالاترین حد خود در طول سال‌های گذشته رسید.

او با بیان اینکه بیشترین مصرق برق مربوط به بخش برق صنایع و مشترکین دارای کولر گازی در استان است، افزود: بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات برق در هفتم مردادماه در این استان مصرف شده که میزان مصرف برق این روز نسبت به زمان مشابه سال گذشته که ۵۴ هزار و ۹۵۱ مگاوات بود ، بیش از سه هزار مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

قدیمی تشریح کرد: پویشی با عنوان به وقت روشنایی با مشارکت گسترده تمامی بسیجیان کشور اجرا می‌شود که هدف از اجرای آن تلاش برای این است که در زمان اوج بار ، با کاهش یک هزار مگاوات در ساعت در زمان پیک مصرف کاهش مصرف برق اتفاق بیافتد.

وی افزود: این کاهش پیک مصرف ، با خاموش کردن ۱۵ دقیقه‌ای یک سیستم سرمایشی و یا هر وسیله برقی دیگر با همکاری بسیجیان محقق خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =