کرمان در طول بزرگراه‌ها رتبه دوم کشور را کسب کرد

کرمان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: هزار و ۹۷۰ کیلومتر بزرگراه‌ها در کرمان ساخته شده که در بخش طول راه‌ها، این استان را پس از اصفهان، در رتبه دوم کشور قرار داده است.

سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی روز پنجشنبه در نشست پس از شورای اداری استان در پاسخ به خبرنگاران افزود: استان کرمان با ۱۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر، رتبه دوم کشور را در طول راه‌های آسفالته به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: احداث آزادراه از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا می شود و بر اساس قانون دولت به تنهایی اجازه سرمایه‌گذاری در این حوزه را ندارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با تاکید بر اینکه احداث آزادراه‌ها باید با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود گفت: سرمایه گذاران بازدهی اقتصادی را در این حوزه مورد نظر قرار می دهند و عملیات اجرایی ۵۹ کیلومتر آزادراه کرمان - بندرعباس با مشارکت جهاد نصر آغاز شده که باند موجود در این طرح به آزادراه تبدیل می شود.

وی ادامه داد: احداث برخی از محورها به لحاظ ترافیکی برای بخش خصوصی توجیح اقتصادی دارند و برخی محورهای استان کرمان نیز به علت نداشتن تردد، نیاز به احداث آزادراه ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =