دمای ۴۰ درجه‌ای در ۱۶  شهر سیستان و بلوچستان ثبت شد

زاهدان- ایرنا- معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه دمای ۱۶ شهر این استان امروز پنجشنبه به ۴۰ درجه و بیشتر از آن رسید.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همانطور که پیش‌بینی شده بود، گرمای هوا در تمام نقاط سیستان و بلوچستان ادامه یافت و تنها دماسنج سه شهر استان شامل چابهار، زاهدان و خاش کمتر از ۴۰ درجه را نشان داد.
وی افزود: امروز دلگان با دمای ۴۷.۸ درجه سلسیوس گرمترین شهر سیستان و بلوچستان شد و پس از آن به ترتیب شهرهای ایرانشهر با دمای ۴۶.۵، هیرمند ۴۴.۵، میرجاوه ۴۴.۲ و هامون ۴۳.۶ دیگر شهرهای گرم استان شدند.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود گرمای هوا همچنان تا اواسط هفته آینده در استان ادامه داشته باشد و بیشینه نقطه‌ای دما در نواحی غربی به محدود ۴۸ درجه سلسیوس برسد.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه شرایط گرمای هوا تا اواسط هفته آینده در سیستان و بلوچستان استمرار دارد اما در روز جمعه و شنبه به واسطه تشدید جریانات شمالی بین یک تا ۲ درجه دمای هوا کاهش می‌یابد.
دیانتی اظهارداشت: امروز به رغم وزش بادهای ۱۲۰ روزه دمای شهرهای شمال سیستان و بلوچستان بین ۴۳ تا ۴۴ درجه سلسیوس بود که انتظار می‌رود این شرایط روز جمعه و شنبه پیش رو قدری تعدیل شود.
وی درباره شرایط دمایی سیستان و بلوچستان نیز گفت: امروز زاهدان با دمای ۲۱.۳ درجه سلسیوس خنک‌ترین شهر استان شد همچنین پیش‌بینی می‌شود این شرایط دمای طی چند روز آینده با نوسانات ناچیز ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =