سیلاب یک جاده اصلی و ۹ راه روستایی را در شمال خراسان رضوی مسدود کرد

مشهد- ایرنا- بر اساس اعلام فرمانداران شهرستان‌های کوهستانی درگز و کلات در شمال خراسان رضوی بارندگی عصر امروز (پنجشنبه) و جاری شدن سیلاب یک جاده اصلی در شهرستان درگز و ۹ راه روستایی در شهرستان کلات را مسدود کرد.

فرماندار کلات به خبرنگار ایرنا گفت: در پی بارندگی امروز راه روستاهای سیرزار، قله زو، آغداش، خشت، نفته، خلج، گرو، سنگدیوار و بابارمضان مسدود شد.

مهدی ناصری افزود: بازگشایی سه راه روستایی چهارراه، خاکستر و لائین کهنه نیز که در اثر بارش‌های روز سه‌شنبه هفته جاری  مسدود شده بود به علت بارندگی امروز ناتمام ماند.

وی ادامه داد: سیل و بارندگی امروز خسارات سنگینی به مزارع کشاورزی و دامداری‌ها، مناطق روستایی، راه‌ها و تاسیسات آب و برق این شهرستان وارد کرده است که میزان آن پس از برآورد خسارات اطلاع رسانی خواهد شد.

فرماندار کلات گفت: هم اکنون بارش باران موجب آبگرفتگی معابر در شهر کلات نادری شده و به تاسیسات خدماتی این شهر نیز خسارت وارد کرده است اما تلفات انسانی تاکنون گزارش نشده است.

مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری کلات در ۱۵۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است. ساکنان مناطق دامداری و عشایری که به صورت پراکنده در این شهرستان به فعالیت دامداری اشتغال دارند حدود هشت هزار نفر هستند و حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان نیز در شهر کلات نادری زندگی می‌کنند و بقیه نیز ساکن روستاهای این شهرستان مرزی و کوهستانی هستند.

انسداد جاده قوچان - درگز

فرماندار درگز نیز گفت: در پی بارندگی امروز علاوه بر آبگرفتگی معابر در شهر درگز هفت منزل مسکونی نیز دچار آبگرفتگی شد که توسط عوامل آتش نشانی به این منازل امداد رسانی شده است.

علی فراهی افزود: همچنین سیلاب به جاده اصلی قوچان - درگز در محدوده آغمزار تا کبکان در حوزه میانکوه درگز آسیب رسانده و این جاده را مسدود کرده است که عوامل راهداری برای برطرف کردن انسداد جاده به محل اعزام شده‌اند.  

مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و احتمال آبگرفتگی، ایجاد رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها از عصر پنجشنبه در خراسان رضوی آغاز شده و طی امروز و فردا نواحی شمالی و شمال غرب استان را در برخواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =