احمدی: خیلی از فدراسیون‌های ورزشی می‌توانند از نظر مالی خودکفا شوند

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: خیلی از فدراسیون‌های ورزشی این ظرفیت را دارند که خودکفا شوند.

 عبدالحمید احمدی امروز با حضور در پیست اتومبیلرانی آزادی در مورد حضور مردم در پیست اتومبیلرانی ورزشگاه آزادی، گفت: این که فدراسیون علاوه بر برنامه‌های حوزه قهرمانی، برنامه های عمومی و همگانی را در دستور کار قرار داده است بسیار ارزشمند است.

وی با بیان این که فدراسیون‌ها باید بتوانند زمینه توسعه رشته خود را برای عموم مردم هم فراهم کنند، افزود: باز کردن درب‌های پیست بروی مردم یک کار ملی و برای جلب مشارکت عمومی است و این برنامه نیز با مشارکت عمومی مردم و با هدف آموزش و اصلاح رانندگی مردم و آشنایی با اتومبیلرانی است که کمتر اتفاق افتاده و کار ارزشمندی است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت:این اقدام که درب پیست‌ها با رعایت شرایط ایمنی و حضور مربیان و کادر فدراسیون باز است حرکت ارزشمندی است که باید در همه استان‌های کشور انجام شود.

وی اظهار داشت: ظرفیت مردمی بالاترین ظرفیتی است که فدراسیون ها از جهت اقبال عمومی به رشته های ورزشی و مشارکت آنها در برنامه‌های مختلف خود دارند.

احمدی در خصوص کمک‌های اعتباری وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ها نیز گفت: توزیع اعتبار فدراسیون‌ها بر اساس الگویی است که با مشارکت خود فدراسیون‌ها و بخش‌های مدیریتی آنها تنظیم می‌شود.

وی با بیان این که اعتبار دولتی ورزش محدود است، افزود: مجموع اعتباراتی که وزارت ورزش و جوانان امکان اختصاص به فدراسیون ها دارد بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان نیست و با توجه به تعداد فدراسیون‌ها رقم قابل توجهی نیست که همین اعتبار محدود هم بر اساس توافقی که با بخش‌های مختلف وزارت مانند ورزش بانوان، ورزش قهرمانی و همگانی و توسعه زیرساخت‌ها صورت می‌گیرد، توزیع می‌شود، لذا رایزنی فدراسیون‌ها و برنامه‌های آنها می‌تواند در رشد اعتبارات آنها موثر باشد.

 احمدی گفت: فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی می‌تواند به اتکای برنامه‌هایش برای خود، تامین اعتبار کند و کمکی در حد ضرورت از وزارت ورزش و کمیته ملی  المپیک دریافت کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که خیلی از فدراسیون‌های ورزشی این ظرفیت را دارند که خود کفا شوند، افزود: این ظرفیت در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی هم وجود دارد و می‌ شود با برنامه‌ای دقیق و استفاده از بخش خصوصی راحت به خودکفایی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =