۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83891012
۰ نفر

برچسب‌ها

دام زنده برای قربانی در مشهد عرضه نمی‌شود

مشهد- ایرنا- به خاطر شیوع بیماری کووید ۱۹ و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، دام زنده برای عید قربان در شهر مشهد عرضه نمی‌شود.

رییس شبکه دامپزشکی خراسان رضوی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس تمهیدات در نظر گرفته شده برای عید قربان، عرضه و ذبح دام در کشتارگاه و از طریق سفارش تلفنی، اینترنتی و غیرحضوری انجام خواهد شد.
دکتر محمود محمودی نژاد افزود: برای این منظور ۹۵ گروه بازرسی شهرداری وظیفه جمع آوری دام‌های زنده فروشی در مشهد را بر عهده دارند.
وی ادامه داد: همچنین همزمان با عید سعید قربان ۴۱  گروه دامپزشکی بر کشتار بهداشتی دام‌ در کشتارگاه‌های این شهر نظارت دارند.

رییس شبکه دامپزشکی خراسان رضوی گفت: ۳۳ گروه از این تعداد به صورت سیار و هشت گروه به صورت ثابت بر کشتار بهداشتی دام در مشهد نظارت دارند و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر ۴۵ درصد از دام‌های کشتار شده در استان خراسان رضوی در موسسه صنعتی گوشت مشهد کشتار می‌شود.
رییس موسسه صنعتی گوشت مشهد نیز گفت: از چند روز گذشته دام‌های زنده ویژه عید قربان برای کشتار پس از معاینه و سم پاشی آماده شده‌اند.
سید مجید موسوی افزود: امسال سفارشات دام‌های قربانی به صورت غیر حضوری شامل تلفنی و اینترنتی و به صورت رایگان پذیرش و ارائه می‌گردد. 
وی ادامه داد: شهروندان در مشهد می‌توانند از طریق سایت mashhadmeat.ir یا شماره تلفن ۳۸۸۰۱۳۹۲ و ۳۳۵۵۴۳۳۰ برای کشتار دام خود سفارش دهند.

رییس موسسه صنعتی گوشت مشهد گفت: دام‌های کشتار شده پس از کشتار و نگهداری در اتاق پیش سردکن به مدت ۲۴ ساعت، آلایش خوراکی، جگر و سیرابی آنها به صورت بهداشتی و جداگانه  بسته بندی می‌شود.
استان  خراسان رضوی در اجرای طرح ذبح بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در کشور پیشگام بوده و این طرح از سال ۱۳۸۶ در این استان در حال اجراست.
به منظور فرهنگ سازی طی عید قربان سال‌های اخیر حدود ۷۰ درصد دام‌های قربانی این استان در کشتارگاه‌ها ذبح شده‌اند. 
عید قربان امسال ۱۵۹ گروه دامپزشکی ثابت و سیار در مناطق مختلف استان خراسان رضوی بر ذبح بهداشتی و شرعی دام نظارت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =