رییس جمهوری ۱۷۰۰ واحدمسکونی کرمان را مردادماه افتتاح می‌کند

کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: یکهزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح‌های مختلف از جمله مسکن مهر و اقدام ملی مسکن در مرحله بهره برداری قرار گرفته که۲۳ مرداد جاری با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

علی حاجی زاده روز پنجشنبه پس از نشست شورای اداری استان در پاسخ به خبرنگاران افزود: جایگاه استان کرمان در حوزه طرح اقدام ملی مسکن مطلوب است و مردم می توانند در برخی از این منازل سکونت داشته باشند.

وی اظهار داشت: تعداد زیادی پروژه از سال ۹۷ در قالب طرح اقدام ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان کرمان آغاز شده که ۵۰۰ واحد تکمیل و به بهره برداری شده و ۵۴۰ واحد دیگر به تازگی آماده تحویل به مردم است که در ۲۳ مردادماه امسال با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: طرح اقدام ملی مسکن به خوبی در استان کرمان پیش می رود و ۲۱۴ هکتار از طریق واگذاری اراضی دولتی مورد استفاده طرح قرار گرفت و همچنین عملیات اجرایی طرح در اغلب شهرهای استان به صورت قراداد با کارگزاری آغاز شده و مابقی درمرحله عملیاتی قرار گرفته است.

وی بیان داشت: متعاقب تصمیم شورای ملی مسکن، با مساعدت مردم واریز وجوه به حساب ها در بانک مسکن انجام شود که کار اجرایی به سرعت بیشتری پیش رود.

بیش از ۳۳ هزار نفر متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در کرمان شدند

حاجی زاده تصریح کرد: ۳۳ هزار ۶۴۱ نفر متقاضی استان کرمان تا به امروز در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده که ۱۱ هزار و ۸۶۷ نفر از آنان واجد شرایط تشخیص داده شدند و در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم و حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است.

وی افزود: این افراد باید جهت تایید مدارک ثبت‌نام به ادارات راه و شهرسازی شهرستان خود مراجعه کنند و تعهدنامه رسمی را تحویل دهند و پس از احراز هویت، تاییدیه در سامانه و افتتاح حساب در بانک مسکن، متقاضیان نسبت به واریز ۴۰ میلیون تومان اقدام کنند.

رفع مشکل آب و زمین طرح اقدام ملی مسکن

دبیر شورای مسکن استان کرمان اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن استان کرمان با مشکل تامین آب در برخی مناطق ازجمله شهر کرمان و سیرجان روبرو شد و این مشکل با حضور شرکت آب و فاضلاب و دستگاه های مرتبط پیگیری و مشکل سیرجان رفع شد.

وی گفت: مشکل بخشی از اراضی دولت در غرب شهر کرمان نیز رفع شده و برای بخشی از شهر موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حاجی زاده بیان داشت: تامین آب اراضی اقدام ملی مسکن در ضلع شرقی کرمان همچنان پابرجا است که بخشی از آن متعلق به فرهنگیان است و برای تامین مسکن سه هزار نفر از متقاضیان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: برای تکمیل شبکه آبرسانی به منابع شرکت آب و فاضلاب نیاز داریم که اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان آمادگی پیگیری آن را دارد و این امر از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: تمامی اراضی طرح اقدام ملی مسکن در داخل محدوده قانونی شهر قرار دارند و خدمات دهی به آنان جزو وظیفه ذاتی دستگاه های خدمات‌رسان محسوب می شود که باید با کاربری مسکونی خدمات زیربنایی را تامین کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: تفاهم نامه وزیر راه و شهرسازی با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای تمامی شهرها و استان ها صورت گرفته لذا واگذاری با اولویت تامین زمین اراضی در اختیار ستاد اجرایی انجام می شود.

وی افزود: از مجموع ۶۵ هکتار زمین طرح اقدام ملی مسکن استان کرمان، ۲۵ هکتار با دریافت مصوبه کمیسیون ماده پنج، کاربری مسکونی دریافت کردند و با هماهنگی شهرداری کارهای سند در حال انجام است.

سالانه ۲۷۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی کرمان احیا می شود

حاجی زاده با بیان اینکه برنامه توسعه عمران شهر کرمان در سال های گذشته تدوین شده گفت: شهر کرمان نزدیک به ۱۳ هزار هکتار است لذا بازنگری توسعه عمران کرمان را در برنامه داریم.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ قانون احیای بافت های فرسوده در سالهای اخیر این وظیفه طبق قانون برنامه ششم توسعه برعهده دولت قرار گرفت که سالانه ۲۷۰ محله در کشور  احیا می شود و بر این اساس سطح زندگی باید متوسط کیفیت خدمت در داخل شهر باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان بیان داشت: در بودجه سنواتی وزارت راه و شهرسازی اقداماتی در این راستا انجام داده و در قانون برنامه ششم توسعه نیز این تکلیف برعهده تمامی دستگاه های اجرایی گذاشته شده که باید اعتباراتی در جهت احیای بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی هزینه کنند.

وی افزود: ۲۱ محله در استان کرمان در قالب بازآفرینی شهری محلات هدف مورد تصویب ستاد قرار گرفته و عملیات های اجرایی آن انجام شده است.

۲۰ کیلومتر از محور کرمان – راور تا شهریورماه افتتاح می‌شود

حاجی زاده عنوان کرد: پروژه کرمان - راور جزو طرح های جهش تولید است که اعتبار خوبی امسال دریافت کرده اما به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.

وی گفت: با کمک پیمانکاران و امکان تامین منابع مورد نیاز می توان بخش های بیشتری از طرح راهسازی کرمان – راور را به بهره برداری برسانیم و در این راستا ۲۰ کیلومتر تا شهریورماه امسال تکمیل خواهد شد و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha