جاده‌های شمالی خراسان رضوی بارانی و لغزنده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در پی بارندگی عصر امروز (پنجشنبه) سطح برخی جاده‌های شهرستان‌های شمالی این استان از جمله درگز و کلات لغزنده گزارش شده است.

ابراهیم نصری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش باران در جاده قوچان - درگز و جاده‌های شهرستان کلات موجب لغزندگی سطح این جاده‌ها شده است.

وی ادامه داد: در پی بارندگی روز سه‌شنبه هفته جاری در شهرستان کلات و آب شستگی جاده، راه‌های روستاهای چهارراه، خاکستر و لائین کهنه مسدود است و تلاش عوامل راهداری برای اصلاح مسیر ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ریزش باران امروز و فردا در این استان ادامه خواهد داشت.

مهدی ناصری، فرماندار کلات نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در پی اعلام هشدار و احتمال وقوع بارش رگباری و جاری شدن سیل در این شهرستان، تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران در کلات به حالت آماده باش درآمده‌اند.

بر اساس اعلام فرمانداری کلات، بارش باران و سیلاب ناشی از آن در روز سه‌شنبه هفتم مرداد ماه ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خسارت به مزارع کشاورزی و تاسیسات زیرساختی و خدماتی این شهرستان مرزی وارد کرده است.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =